Angle down Atgal

„Džiazo portretai“ – malonumas ausims ir sielai...

Tiems, kas atėjo į ketvirtąjį VI tarptautinio medinių pučiamųjų instrumentų festivalio „Medynės“ koncertą Marijampolės kultūros centre, galėjo pritrūko tik vieno – dar daugiau puikios muzikos, nors jos ir skambėjo tikrai daug bei įvairios. Tačiau gerų dalykų – puikaus skambesio, įdomaus repertuaro ir, žinoma, visų scenoje buvusių atlikėjų charizmos kaip šį kartą – nebūna per daug. Ypač dabar, kai norom nenorom esame užvaldyti tvyrančios įtampos ir nežinios. Praėjusio šeštadienio vakarą bent kuriam laikui visa tai pamiršome, nes muzikos garsai vedžiojo po kitokias erdves ir pasaulius...

Kęstutis Vaiginis, vienas žymiausių Lietuvoje džiazo bendruomenės atstovų (pradėjo karjerą 1999 metais), atlikėjas, kompozitorius ir puikus organizatorius. Ir styginių kvartetas „Mettis“ – jaunas, bet jau spėjęs nustebinti ir pasaulyje pagarsėti klasikinės muzikos kolektyvas, kiekvienas jo narių – ir solistas virtuozas... Ko tikėjomės iš šio „dueto“? Beje, ansamblio Marijampolėje nesame girdėję – ne toks dažnas svečias jis ir Lietuvos scenose, nes kviečiamas, laukiamas ir koncertuose, ir konkursuose bei projektuose. Jei ne dabartinė situacija, sakė atlikėjai, gal ir dabar jų gastrolių maršrutai siektų nuo Europos šalių iki Kinijos, tačiau akcentavo, kad koncertuoti saviems klausytojams visada itin malonu ir jaudinama... Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje susibūręs ir nuo 2012 metų drauge koncertuojantis „Mettis“ (smuikininkai Kostas Tumosa ir Bernardas Petrauskas, altininkas Karolis Rudokas ir violončelininkas Rokas Vaitkevičius) nuo pat pradžios apibūdinamas kaip perspektyvus, ambicingas ir į muzikinius kompromisus nesileidžiantis kolektyvas. Bet, kaip sakė šio koncerto metu patys atlikėjai, „buvome visiški klasikai, ir kai Kęstutis Vaiginis pasiūlė groti kartu – groti džiazą, tai atrodė tiesiog neįmanoma. Šiandien mes jam esame be galo dėkingi, jog įtikino, kad pabandėme – ir atradome kitas muzikines erdves. Nes muzikos neįmanoma įsprausti į žanrinius rėmus, ji yra daugiaveidė“.

Ir kvarteto nariai, ir Kęstutis Vaiginis dėkojo „Medynių“ festivalio organizatoriui Dariui Klišiui už renginio idėją ir už galimybę pasirodyti marijampoliečiams. „Mūsų programoje girdite ir džiazo klasikų, ir dabartinių autorių kūrinius – tai yra mūsų interpretuojama, mūsų lietuviškąjį mentalitetą atspindinti muzika“, – sakė Kęstutis Vaiginis, kurio kūrinių taip pat klausėmės.

Paskutinis „Medynių“ koncertas – Marijampolės kultūros centre jau šiandien, spalio 29 d., 18 val. Tai bus elektroakustinės muzikos projektas „Interferencijos“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite