Angle down Atgal

Dviratininkai nenuobodžiauja ir žiemą

Besniegė žiema ir ilgėjančios dviračių trasos – dvi geros žinios sumaniusiems aplankyti vaizdingus Kauno rajono miestelius ir aktyviai praleisti laiką gamtoje.

Bene populiariausia dviračių trasa, besidriekianti nuo Marvelės iki Kačerginės, jau pailgėjo 3,7 kilometro ir pasiekė Zapyškį.
Kauno rajono savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Tautvydas Tamošiūnas informavo, kad šioje atkarpoje įrengti lietaus nuotekų tinklai, dvi poilsio aikštelės su lauko baldais, tiltas per upelį, pavojingose vietose - atitvarai.
Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė pasakojo, kad dviračių tako atkarpą tarp Kačerginės ir Zapyškio pamėgo ne tik dviratininkai, bet ir pėstieji. Į Kačerginę praleisti savaitgalio atvyksta daug ringaudiškių, kauniečių ir net iškylautojų iš Vilniaus. Viena ar kelios šeimos su dviračiais ir paspirtukais, stumiamas vaikiškas vežimėlis, šalia bėgantys augintiniai - šią žiemą įprastas vaizdas Kačerginėje.
Šiame dviračių take galima sutikti ir Kauno rajono merą Valerijų Makūną, kuris tvirtina, kad dviratininkams nėra blogo oro.
Karmėlavos seniūnijoje irgi netrūksta vaizdingų vietų, kurias galima aplankyti pėsčiomis arba minant dviračius. Kauno rajono savivaldybė kartu su Valstybine miškų urėdija Kleboniškio miške atnaujino pėsčiųjų-dviračių taką, kuris driekiasi iki Narėpų gyvenvietės.
Rekonstruojant Neveronių Krašto gatvę besiūlėmis trinkelėmis išgrįstas 2 kilometrų ilgio takas, įrengtas apšvietimas. Projektas, kurį finansavo Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Kauno rajono savivaldybė, buvo įgyvendintas praėjusių metų pabaigoje.
Domeikavos ir Lapių gyventojai džiaugiasi net 6 km dviračių taku, kurį pamėgo ir kauniečiai, savaitgaliais minantys į šiose seniūnijose esančius sodus. Pakeliui galima aplankyti Salių kaime įsikūrusią pogrindžio spaustuvę „ab“, užkopti ant Lentainių ir Lepšiškių piliakalnių, pasigrožėti įspūdinga Drąseikių atodanga.
Pėsčiųjų ir dviračių takas taip pat įrengtas Akademijos miestelyje, šalia Varžupio gatvės.
Lietuvos automobilių kelių direkcija yra parengusi projektą Babtų seniūnijoje, kur kelio atkarpoje Babtai - Labūnava taip pat suplanuotas pėsčiųjų-dviračių takas. Jis drieksis nuo miestelio centro per automagistralėje įrengtą viaduką iki autobusų aikštelės. Taką numatyta apšviesti.
T. Tamošiūnas papasakojo, kad savivaldybė pasirengusi įrengti pėsčiųjų-dviračių takus Kulautuvos Akacijų alėjoje, Vilkijos Marmos ir Kačerginės J. Janonio gatvėse, kitose Kauno rajono vietose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite