Angle down Atgal

Dviračių vagys nesnaudžia

Šiltuoju metų laiku dviratėms transporto priemonėms pirmenybę teikiantiems žmonėms nuotaiką gadina ir nuostolių pridaro ilgapirščiai. Per keletą pastarųjų savaičių nuo jų nukentėjo daugiau nei dešimt Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje gyvenančių dviračių savininkų.

Dviračių dažniausiai pasigendama grįžus iš parduotuvių, palikus juos laiptinėje, kieme, namo verandoje ar nerakintame sandėliuke. Pavogti dviratį nėra sudėtinga, jei jis paliekamas net neprirakintas prie dviračio stovo ar kokio kito stacionaraus statinio. Vagišiai tiesiog budi prie prekybos centrų bei kitose viešosiose vietose ir stebi nerūpestingus dviratininkus.

Gegužės 30-osios ryte dviračio neteko vyras, gyvenantis Šiaulių r., Žeimiuose. Vyras dviratį buvo palikęs namo kieme. Birželio 3-ąją dviratis buvo pavogtas iš nerakintos namo verandos Šiauliuose, Gumbinės gatvėje.

Šios transporto priemonės dingsta ir iš daugiabučių namų kiemų. Žmonės klysta, manydami, kad savo gyvenamojo namo kieme yra saugu, ir jie gali ramiai užbėgti į namus, trumpam palikę dviratį kieme.

Nors užraktai vagišius ne visada atbaido, tai yra viena iš apsaugos priemonių, tik reikėtų pasirūpinti, kad ji būtų kokybiška. Dviračio rėmą prie nejudančio objekto patartina prirakinti, naudojant tvirtą užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo. Siekiant užtikrinti saugumą, patartina naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu ir taip dar labiau apsunkinti vagių darbą.

Įvertinus vagysčių pobūdį, dviratininkams rekomenduojama nepalikti dviračių be priežiūros nei nakčiai, nei kelioms minutėms ir juos įvežti į rakinamą patalpą. Deja, neretai dviračiai yra pavagiami iš laiptinių, garažų ar silpnai rakinamų sandėliukų.

Pasitaiko atvejų, kai įsibrovus į sandėliuką ar kitas patalpas, pavagiami visi šeimos dviračiai. Toks atvejis užregistruotas Šiauliuose, V. Grinkevičiaus g., kai nulaužus sandėliuko durų spynos laikiklį, pavogti trys dviračiai.

Neužmirškite sandėliukų ir gyvenamųjų patalpų duris rakinti tvirtesnėmis spynomis bei sutvirtinti pačias duris.

Taip pat rekomenduojama dviratį pažymėti policijoje. Pareigūnai išgraviruoja dviračio rėmą arba jį pažymi specialiu žymekliu ir dviratį užregistruoja savo duomenų sistemoje. Kai dviratis pažymėtas, įvykus vagystei būna kur kas paprasčiau identifikuoti dviračio šeimininką bei grąžinti jam turtą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite