Angle down Atgal

Dviem alytiškiams nustatytas užsikrėtimas COVID-19

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė teigia, kad pastarosios paros koronaviruso tyrimų rezultatai, atskleidę naujus infekcijos atvejus Santaros klinikos darbuotojams, specialistams kelia prielaidą, kad šioje gydymo įstaigoje asmens apsaugos priemonės galėjo būti dėvimos pažeidžiant nustatytas taisykles.

„Izoliacijoje yra 470 asmenų. Stacionare gydomi tik 69 asmenys – situacija tikrai gerėja. Iš jų tik 7 – Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma tik dviem asmenims ir su deguonies kaukėmis gydomi 24 pacientai“, – pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje informavo NVSC atstovė.

Pasak R. Lingienės, porą naujų koronaviruso diagnozių nustatytos alytiškiams, superkantiems gyvulius.

„Du atvejai yra Alytaus apskrityje. Abu yra tos pačios šeimos nariai, jie neigia buvimą užsienyje, pagrindinė veikla yra gyvulių supirkimas, asmenys važinėja po įvairius regionus, konkretus infekcijos židinys nenurodytas“, – informavo R. Lingienė.

Kalbėdama apie savaitgalį fiksuotus įvežtinius atvejus, R. Lingienė patikino, kad asmenys laikėsi nurodytų taisyklių.

„Asmenys saviizoliacijos laikėsi, tai yra žinoma. Jie laikėsi ir prievolės užsiregistruoti mobiliuose punktuose tyrimams – jie tai ir padarė“, – patvirtino epidemiologė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite