Etaplius.lt nuotr.
Angle down Atgal

Dviejų dienų žygis ,,Radvilų keliais“ - 20-mečiui paminėti

ŠĮ savaitgalį dviejų dienų vyksta žygis "Radvilų keliais“, skirtas paminėti 30-ąją Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės įkūrilųmo sukaktį ir 20-ąją pirmojo žygio „Radvilų keliais“ sukaktį.

 

Biržų krašto muziejaus „Sėla“, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509 pėstininkų kuopos ir Lietuvos šaulių sąjungos Alfonso Smetonos 5-osios rinktinės Stepono Giedriko - Giriečio Biržų 501 kuopos organizuojamas žygis
,,Radvilų keliais" skirtas paskatinti ir plėtoti bendradarbiavimą tarp Lietuvos kariuomenės, Lietuvos šaulių sąjungos ir civilinių valdžios institucijų, visuomeninių organizacijų, mokymosi įstaigų ir kaimo bendruomenių.

Kiekvienas žygeivis gali rinktis jam priimtiną marštutą 15, 25 ar 50 kilometrų. Visi jie prasideda ir baigiasi prie Biržų piles. Šeštadienį daugelis maršruto kelyje lankė Pabiržę, Likėnus ir Karvės olą. Startuojantys sekmadieni, priklausomai nuo savo fizinio ir psichologinio pasirengimo, pasirinkė vieną iš trijų marštrutų aplankys Astravą, Drąseikius, Basų kojų taką ir kitas vietas.

Eidami skirtngais maršrutais dalyviai ne tik sveikai, prasmingai ir turiningai leidžia laisvalaikį, bet ir susipažįsta su Radvilų Biržų kunigaikštystės istorija ir taip pamini žuvusius už Lietuvos laisvę. Taip organzatoriai siekia puoselėti tautos istorines ir kultūros tradicijas, ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, ištikimybę valstybei bei tautiškumą.
 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite