Angle down Atgal

Duris atvers Linkuvos socialinių paslaugų centro padalinys „Atokvėpis“

2020 m. pavasarį duris atvers Linkuvos socialinių paslaugų centro padalinys Globos namai „Atokvėpis“ (Parko g. 4, Linkuva). Naujai įsteigtuose globos namuose bus sudarytos sąlygos sveikatos palaikymui bei stiprinimui, judėjimo laisvei ir asmeninių poreikių tenkinimui.

Senyvo amžiaus asmenys ir suaugę asmenys su negalia turės galimybę pasinaudoti trumpalaikės socialinės globos paslaugomis: apgyvendinimu, priežiūra, maitinimu, pagalba rengiantis, maitinantis, prausiantis ir pan. Kvalifikuoti specialistai teiks kompleksinę pagalbą ir nuolatinę specialistų priežiūros reikalaujančią pagalbą, atsižvelgiant į kiekvieno asmens poreikius ir sveikatos būklę.

Senyvo amžiaus asmenys ir asmenys su negalia bus apgyvendinami dviviečiuose ir triviečiuose kambariuose. Kiekvienas asmuo, gerbiant jo privatumą ir orumą, turės savo spintelę prie lovos ir spintą rūbams, daiktams. Kambariuose vietos atsiras ir nedideliems, bet širdžiai brangiems asmeniniams daiktams, kurie džiugins, primins namus.

Globos namuose „Atokvėpis“ bus sudarytos ne tik puikios sąlygos gyventi viename iš keturių kambarių, bet ir bendrauti su bendraamžiais ir bendraminčiais. Įrengta šviesi ir jauki poilsio ir virtuvės patalpa, kurioje bus galima patogiai įsitaisyti ant minkštasuolių, žiūrėti televizorių arba pasikalbėti prie puodelio kavos ar arbatos.

Daugiafunkcės terapijos kambarys būsimiems globos namų gyventojams leis atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių, įkyrių minčių, nerimo. Atsipalaiduoti, gerinti sveikatos būklę padės vaizdo, garso, lytėjimo, šviesos ir kvapų terapija, įrengtas masažo kambarys.

Globos namų gyventojai galės apsilankyti užimtumo patalpose, į kurias galės nueiti savarankiškai arba padedant specialistams. Čia bus mokoma siūti, megzti, nerti, medžio apdirbimo, pynimo iš vytelių ir pan. Lankytojai galės ir savarankiškai užsiimti įvairiais amatais ir rankdarbiais, nes užimtumo patalpose sukurtos puikios sąlygos kurti ir tobulėti. Globos namų lankytojai turės galimybes gerinti ir palaikyti savo fizinę būklę – vidiniame kieme įrengta lauko treniruoklių aikštelė, kurioje įranga pritaikyta ne tik sveikiesiems, bet ir asmenims su judėjimo negalia. Įrengtos net sūpuoklės-krepšys, kuriame saugiai gali suptis ir senyvo amžiaus asmenys.

Vienu metu trumpalaikės socialinės globos paslaugos galės būti teikiamos iki dešimties asmenų. Teikiant šias paslaugas, atokvėpiu galės pasinaudoti jų šeimos nariai, globėjai, rūpintojai, kurie dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, šeimos ar darbo įsipareigojimų ir kt.) laikinai ar darbo savaitę negalės prižiūrėti asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra.

Pakruojo rajono savivaldybės administracija kartu su Linkuvos socialinių paslaugų centru sėkmingai įgyvendino iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų (Regioninės plėtros fondo lėšų) bendrai finansuojamą projektą „Linkuvos socialinių paslaugų centro infrastruktūros atnaujinimas ir paslaugų plėtra“. Jo metu atlikti pastato vidaus patalpų remonto darbai bei pastato išorės rekonstravimo darbai. Šio projekto vertė – 203 tūkst. Eur, iš kurių 115 tūkst. Eur – Europos Sąjungos lėšos, 88 tūkst. Eur – Pakruojo rajono savivaldybės lėšos.

Šiuo metu dalies pastato atnaujinimo ir patalpų įrengimo darbai yra baigti. Artimiausiu metu kito Pakruojo rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto lėšomis bus įsigyti baldai ir kita reikiama įranga. Įgyvendinus projektą ir įkūrus 10-ties vietų socialinės globos namus, bus sudaryta galimybė teikti paslaugas, kurių iki šiol trūko Pakruojo rajono gyventojams.

Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėją Daivą Rutkevičienę, el. p. daiva.rutkeviciene@pakruojis.lt, tel. (8 421) 69 074.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite