Angle down Atgal

Duobę skubiai aptvėrė

Kai šalia statomų objektų nėra informacijos, kyla įvairiausių klausimų. Štai neseniai redakcijoje gavome tokį laišką:

„Prašau gerb. Redakciją padėti išsiaiškinti, kas Žvejų gatvėje prie „Girelės“ sodų bendrijos iškasė duobę, kurioje ne tik pilna vandens, bet ir išbetonuotų stulpelių. Sausio 26 d. vakare važiavau link Kaišiadorių. Iš priekio dideliu greičiu važiavusi mašina posūkyje mane apakino, kad išvengčiau susidūrimo prisispaudžiau prie kelkraščio ir vos neįvažiavau į duobę.

Duobė neaptverta, nėra jokio ženklo, iškasta arti kelio posūkyje. Pro šalį ėjusi moteris su šuniu paaiškino, kad duobė iškasta jau seniai, ir ją iškasė sodininkai. Toje vietoje nori statyti autobusų stotelę. Prašau Jūsų, gerb. Redakcija, išsiaiškinti, kas ten atlieka darbus, ar yra projektas stotelei statyti? Kas išdavė leidimą, nes stotelė būtų po elektros laidais, kas griežtai draudžiama, ir arti kelio važiuojamosios dalies.
Kol neįvyko avarija, padėkite užkirsti kelią tokiems statytojams. Atsakymą norėčiau rasti jūsų laikraštyje“. Kadangi Girelės sodų bendrija dabar jau priklauso miesto teritorijai, apie tai, kas ir ką stato, teiravomės Kaišiadorių miesto seniūnės Giedrės Pavasarytės. Iš seniūnijos gavome tokį atsakymą: „Šalia esamo sustojimo bus pastatyta stoginė nuo lietaus, tai yra laikinas statinys. Sodų gyventojai pateikė šį prašymą, kadangi mokyklinio amžiaus vaikai sustojime laukia autobusiuko.

Senasis sustojimo betoninis pagrindas per laiką išlūžinėjo, sutrūkinėjo, ir liko tik žyma, kad ten kažkada yra buvusi autobuso sustojimo aikštelė, tad nutarta naujai trinkelėmis iškloti pagrindą ir pastatyti stoginę nuo lietaus, dėl esamų oro sąlygų darbai sustabdyti.“ Statybos techninio reglamentas teigia, jog „Stoginė – inžinerinis statinys, stogas ant stulpų (gali būti su galinėmis sienomis ar be jų) žmonėms ar daiktams pridengti nuo kritulių ir saulės, kuris gali būti atskiras statinys ar priestatas prie kito pastato“.

Minėtame reglamente taip pat konstatuojama, jog I grupės nesudėtingiems statiniams neprivalomas statinio projektas; nereikalingas statybos leidimas; neprivaloma skirti (pasamdyti) statybos vadovą; neprivaloma statinio statybos techninė priežiūra; nereikalingas statybos leidimas statinį griauti; neprivaloma atlikti: statinio kadastrinius matavimus, statinio pripažinimą tinkamu naudoti ir statinio registravimą Nekilnojamojo turto registre. Iš atsakymo matome, jog stoginę, skirtą laukti autobuso, seniūnija priskiria būtent šiai grupei.

G. Pavasarytė sakė, jog stoginę stato miesto seniūnija kartu su sodininkais: jiems atvežta senų trinkelių, kai kurių kitų medžiagų. Po to, kai Kaišiadorių seniūniją informavome apie gautą skaitytojo laišką, duobė aptverta apsaugine juosta.

Sigita Miškinienė

V. Šimkūnienės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite