Angle down Atgal

Dūmai iš pragaištingų Kalifornijos gaisrų juda Europos link

Dūmų debesys, sklindantys iš mirtį nešančių Kalifornijos miškų gaisrų, plinta per Šiaurinę Ameriką, jau siekia šiaurinį Atlanto vandenyną ir toliau juda Europos link.

Milžiniški miškų gaisrai alina kai kurias Kalifornijos valstijos dalis. Gaisrai įsiplieskė po ekstremalios karščio bangos vakarinėje Jungtinių Amerikos Valstijų dalyje.

Pastarosiomis dienomis jie tiesiog sprogo, kuomet orų sąlygos smarkiai pablogėjo. Šiuo metu suskaičiuojama daugiau nei 600 aktyvių liepsnojančių gaisrų.

Mažiausiai šeši žmonės žuvo ir tūkstančiai buvo priversti palikti savo namus. Tankūs dūmai ir migla įkalino žmones.

Plataus masto ir intensyvūs miškų ir krūmynų gaisrai rugpjūtį yra išskirtinai ankstyvi įprastam Kalifornijos gaisrų sezonui. Dažniausiai didžiausią savo mastą gaisrai pasiekia rugsėjį ir spalį, kuomet įsitvirtina stipresni sausi vėjai, rašo severe-weather.eu.

Panašu, kad šios nelaimės galo nematyti, o gaisrai vis dar nekontroliuojami.

Dūmų debesys plinta per Šiaurinę Ameriką ir Šiaurės Atlanto vandenyną

Dūmų debesis plinta per Šiaurinę Ameriką, per Jungtines Amerikos Valstijas ir pietinę Kanadą. Įspūdinga tai, kad dūmų debesis jau pasiekė Šiaurinį Atlantą ir toliau plinta Europos link.

Vis dėlto, tokiu nuotoliu dūmai gali būt nebematomi. Ir visgi, jų dalelės gali pasiekti labai ilgus nuotolius ir gali būti pastebimi tik specialių instrumentų pagalba.

Mirtį nešantys miškų gaisrai jau išdegino daugiau nei 1 milijonų akrų teritoriją, kas prilygtų 4000 kvadratinių kilometrų plotui. Kalifornijos ugniagesių gelbėtojų sąjungos prezidentas Tim Edwards sakė, kad šių metų gaisrai yra kur kas baisesni už ankstesnius metus.

Dažnai gaisrus įplieskia žaibų iškrovos. Sausąsias audras lydi pavojingi žaibai, tačiau labai mažas lietaus kiekis. Šie žaibai gali smogti labai toli nuo audros šerdies ir paveikti išsausėjusias vietoves, kurių lietus net nesiekia.

Būtent čia gaisrai ir gali lengvai prasidėti. Daugybė miškų ir krūmynų gaisrų Šiaurės Kalifornijoje savo dydžiu ypač išsiplėtė praėjusį penktadienį. Taip nutiko dėka tūkstančių žaibų, kurių iškrovas regione fiksavo nacionalinis žaibų tinklas ir kurie čia įplieskė naujus gaisrus.

Šie gaisrai privertė evakuotis tūkstančius žmonių ir sunaikino šimtus namų ir kitų struktūrų.

 

© USDA 

Su liepsnomis kovoja daugiau nei 13000 ugniagesių

Daugiau nei 13000 ugniagesių, tiek antžeminių komandų, tiek malūnsparnių ir vandennešių lėktuvų įgulos, kovoja su miškų gaisrais Kalifornijos valstijoje. Į pagalbą atskubėjo ir tarptautinės ugniagesių komandos. Deja, nepaisant paramos ir pagalbos šie gaisrai yra toli gražu nesuvaldyti.

Ateityje galima sulaukti dar daugiau gaisrų

Tokie pasikartojantys katastrofiniai miškų gaisrai Kalifornijoje yra sukelti pastaraisiais metais vyravusių kur kas aukštesnių temperatūrų. Esant tikimybei ateityje temperatūroms dar labiau išaugti, situacija gali dar pablogėti.

Aukštos temperatūros išsausina augmeniją dar labiau nei anksčiau, o esant tinkamoms sąlygoms tai palengvina jos užsidegimą. Dėl ilgų ir sausų vasarų rudens mėnesiais įsitvirtina ekstremaliai sausringos sąlygos.

Šiais metais, po ekstremaliai sausos Šiaurės Kalifornijos žiemos, vasarą sąlygos smarkiai pablogėjo. Deja, tačiau šių miškų gaisrų įsiplieskimas buvo tik laiko klausimas.

Šią savaitę laukiama dar daugiau audrų, gali įsiplieksti ir naujų gaisrų. Prognozės numato daugiausia sausas žaibų audras. Vyrausiantys smarkūs vėjai gali lemti pavojingą ir neprognozuojamą gaisrų elgseną.

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite