Angle down Atgal

Dukterėčia – visa senolės paguoda

„Mano ramstis ir paguoda – dukterėčia“. Taip sakė 90 – mečio sulaukusi žiežmarietė Stasė Stankevičienė. Moteris gyvena kukliame namelyje ramiame Tvenkinių akligatvyje.

„Labai jums ačiū, kad nepamiršote“, - sakė moteris, kai jos duris su Padėka ir rožių puokšte pravėrė Žiežmarių seniūnė Edita Kerdokienė. Seniūnė vykdo savo užsibrėžtą planą –šiais metais pasveikinti visus 90 – metį švenčiančius miestelio senjorus. S. Stankevičienė – viena iš jų. Moteris į Žiežmarius atsikėlė seniai, atvyko iš Prienų rajono.

„Čia vieni giminaičiai priprašė, neturėjo, kas jų dukrą prižiūrės, taip atsidūriau Žiežmariuose“, - pasakoja seniai našle tapusi moteris. Jos vyras Aleksas kilęs nuo Kalvių. O pati jubiliatė prieš devynias dešimtis spalio mėnesį gimė Nemajūnų parapijos Šilėnų kaime. Kai ištekėjo už Alekso Stankevičiaus, sutuoktiniai susilaukė dviejų sūnų. Deja, vienas sūnelis dėl ligos mirė vos dvejų metukų. Tragiškai susiklostė ir sūnaus Jono likimas. „Sūnus draugavo su mergina, kurios tėvai Jono nenorėjo į žentus. Pyko, grasino.

O paskui gavau žinią, kad jis nužudytas. Kas tai padarė – iki šiol neaišku“, - susigraudina sūnų netekusi moteris. Pasak moters, neilgai gyvenimu džiaugėsi ir jos vyras. Mėgstantis išgerti A. Stankevičius mirė savo mirtimi, palikęs Stasę Stankevičienę našlauti. „Džiaugiuosi, kad yra sesers dukra Aušra, jai dėkinga, kad manimi rūpinasi. Kartu su ja ir gyvenu.

Sūnėnas Kęstutis yra gydytojas, tai jis pasirūpina mano sveikata, atveža vaistų“, - sakė senjorė, kuri, gaudama vos 200 eurų siekiančią pensiją, ja dalinasi su dukterėčia. „Anksčiau turėjom sodą, daržą, dabar jau neįstengiu nieko dirbti, man širdies nepakankamumas. Dėkui sesers vaikams, kad manim senatvėje pasirūpina“, - teigė S. Stankevičienė.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite