Angle down Atgal

Du dešimtmečius valdžioje esantis V. Putinas tikina nesąs „caras“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį atmetė jo prilyginimą carui, argumentuodamas, kad „kasdien dirba“ ir klauso žmonių lūkesčių.

„Na, tai neatitinka tikrovės“, – sakė V. Putinas, paklaustas, kaip vertina jo prilyginimą imperinės Rusijos valdovui.

„Galbūt kažkas kitas gali būti vadinamas caru. Tačiau kalbant apie mane – aš gi neviešpatauju, aš kasdien dirbu“, – sakė jis ilgame interviu valstybinei naujienų agentūrai TASS, kurio dalį ji paskelbė ketvirtadienį.

Šis interviu su 67 metų V. Putinu skirtas 20-osioms jo buvimo valdžioje metinėms. Neaišku, kada buvo parengtas šis interviu, kurio ištraukos buvo pradėtos skelbti dar prieš tai, kai V. Putinas šį mėnesį pareiškė, kad norėtų galimybės vėl balotiruotis į prezidentus.

Tokią galimybę V. Putinui numato jo paties inicijuotos konstitucijos pataisos, dėl kurių balandžio 22 dieną bus organizuojamas nacionalinis referendumas.

Konstitucinę reformą griežtai kritikuoja opozicijos veikėjai, kurie sako, kad tai ilgamečiam Rusijos lyderiui sudarys sąlygas tapti „prezidentu iki gyvos galvos“.

Praėjusią savaitę priimta Konstitucijos pataisa atvers V. Putinui kelią 2024-aisiais, kai baigsis dabartinė jo kadencija, balotiruotis naujai šešerių metų kadencijai, o paskui vėl siekti perrinkimo 2030-aisiais.

Paklaustas apie ateitį po 2024-ųjų, V. Putinas sakė, kad viskas priklausys nuo „žmonių nuotaikų,.. lūkesčių“.

„Valdžia kyla iš žmonių, – kalbėjo jis. – Man labai svarbu jausti ir suprasti žmonių lūkesčius.“

„Caras tiesiog sėdi, žvelgia iš aukšto ir sako: „Jie darys tai, ką liepsiu“, o pats tik kepurę matuojasi ir žiūri į veidrodį“, – sakė V. Putinas.

„Aš gi, priešingai, kasdien dirbu“, – pridūrė jis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite