Angle down Atgal

Druskininkų savivaldybės maudyklų vanduo atitinka Lietuvos higienos normos reikalavimus

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad visose Druskininkų savivaldybės maudyklose ir poilsio zonose vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, ir maudytis jose saugu.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių - ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Atlikti tyrimai Vijūnėlės tvenkinio maudykloje, Ilgio ežere, Latežerį, Alkos tvenkiny, Avirio ežere, Ešerinio ežere Gauti maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė" nustatytus reikalavimus.

Vandens kokybės tyrimai bus reguliariai atliekami kas dvi savaites birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais iki rugsėjo 15 d. Nustačius reikalavimų neatitikimų, kai mikrobiologiniai parametrai neatitinka higienos normos reikalavimų, turi būti atliekami papildomi tyrimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite