Angle down Atgal

Druskininkų garbės piliečio vardas suteiktas Mikui Suraučiui

Ketvirtadienį įvykusio nuotolinio Druskininkų savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo pritarta garbės piliečio vardą suteikti kompozitoriui, aranžuotojui ir atlikėjui Mikui Suraučiui.

Garbės piliečio vardas Mikui Suraučiui suteiktas už ilgametį, rezultatyvų ir prasmingą darbą, reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros ir meno srityje, puoselėjant ir skleidžiant profesionalųjį bei mėgėjų meną, ugdant Druskininkų bendruomenės tradicijas, plėtojant edukacinę veiklą, kuriant menines programas, rengiant, įgyvendinant naujus kultūros projektus, dalyvaujant ir reprezentuojant Druskininkų savivaldybę respublikiniuose, tarptautiniuose festivaliuose, konkursuose, organizuojant kultūros renginius druskininkiečiams bei kurorto svečiams.

1965 m. Mikas Suraučius įkūrė pirmą Lietuvoje bigbyto grupę BASSVIM ir tapo jos vadovu. Kartu su grupe laimėjo daugybė muzikinių apdovanojimų Lietuvoje.  BASSVIM grupė 1976 m. pakviesta dirbti nacionalinėje filharmonijoje ir tapo profesionalia roko grupe „Plius minus“. 1984 m. „Plius minus“ Maskvos estrados teatre organizuotame dainos konkurse pelnė laureato vardą ir laimėjo pirmąją vietą iš 40 grupių.

Mikas Suraučius ilgą laiką (1976-1991 m.) dirbo Valstybinėje filharmonijoje meno vadovu. Sukūrė per 300 dainų, jos įamžintos 8 muzikiniuose rinkiniuose bei albumuose, sukūrė 3 dalių roko operą „Dekameronas“, taip pat sukūrė Druskininkų himnu tapusį kūrinį „Druskų miestas“. Autorius yra ir puikus garso režisierius, koncertmeisteris, akompaniatorius, muzikos programuotojas. 1982 m. sukūrė 3 dalių roko operą „Dekameronas“. 2017 m.  Atlikėjas organizavo jubiliejinį koncertą, kurio metu įvertintas aukščiausiu LATGA apdovanojimu - auksine žvaigžde.

Atlikėjas savo ilgalaikėje kūrybinėje veikloje, nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose visada pozityviai reprezentuoja Druskininkų miestą, skleidžia profesionalų ir mėgėjų meną, kuria menines programas ir įgyvendina kultūros projektus, organizuoja kultūros renginius druskininkiečiams ir miesto svečiams. Mikas Suraučius taip pat yra 2017 m. Druskininkų kultūros puoselėtojo premijos laureatas

Šis tarybos sprendimas buvo parengtas atsižvelgiant į šiais metais rugpjūčio mėn. savivaldybės administracijai pateiktą Druskininkų kultūros centro siūlymą su žinomų menininkų – kompozitoriaus Teisučio Makačino bei seimo kultūros komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio rekomendacijomis bei 156 Druskininkų savivaldybės gyventojų parašais suteikti Druskininkų garbės piliečio vardą kompozitoriui ir daininkui Mikui Suraučiui.

Garbės piliečio regalijas -  specialų Garbės piliečio ženklą ir Garbės piliečio pažymėjimą iškilmingai įteikti planuojama savivaldos dienų renginio metu. Renginys vyks spalio 9 d. Pramogų aikštėje.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite