Angle down Atgal

Drevernoje šurmuliavo aktyviausias Žemaitijos jaunimas

Drevernoje nuo trečiadienio iki vakar šurmuliavo jau 14 metus iš eilės rengiama jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galim daug – 2019 m.“

Tai – jau antras kartas, kai malonūs organizaciniai rūpesčiai užgula Klaipėdos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos ir jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės pečius. Tačiau prie šiųmetės visų Žemaitijos savivaldybių jaunimui skirtos stovyklos organizavimo prisijungė ir Gargždų atviro jaunimo centro komanda su direktore Inesa Gaudutyte. Didžiąją dalį finansavimo – 17 tūkst. eurų skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė.

„Nuoširdžiai sveikinu jus atvykusius pas mus į 4 vandenų kraštą, į Dreverną – mažųjų laivų uostą. Linkiu patirti gražiausių įspūdžių ir namo sugrįžti su geromis idėjomis ir naujienomis“, – akademijos dalyvius sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Sveikinimo žodį tarė ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos, Jaunimo reikalų tarybos narys Martynas Pocius, akademijos „krikštamotė“, Skuodo rajono savivaldybės vicemerė Daiva Budrienė, jaunimo reikalų koordinatorė Klaipėdos rajone A. Radžienė ir Gargždų atviro jaunimo centro direktorė I. Gaudutytė.

Tris dienas trukusiame renginyje jaunuoliai ne tik diskutavo jiems aktualiais klausimais, sėmėsi veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai reikalingų žinių, bet dalyvavo ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose, edukacinėse programose ir pažintinėse ekskursijose po rajoną.

Atidarymo dienos svarbiausiu įvykiu tapo darbas grupėse su savo srities profesionalais. Žurnalistė ir dėstytoja Laura Sėlenienė kvietė jaunimą pasvarstyti, kaip pasinaudojus turima informacija sukelti socialinę epidemiją, o Savivaldybėje dirbantis Mantas Virbauskas pristatė SEO specialistų mokymo programą. Savo patirtimi su akademijos dalyviais dalijosi ir su internetine reklama ir socialiniais tinklais dirbanti Gintarė Tarvydavičienė, sporto žurnalistas, laidų vedėjas Laurynas Juozas Liutkus, Lietuvos žurnalistų sąjungos tarybos narė Rasa Liškauskaitė, robotikos dėstytojas Vytautas Radzevičius, nuomonių lyderės („influencerės“) Džestina ir Deimantė, socialinių tinklų žvaigždė iš Klaipėdos Edvinas Fruktas, „Lietuvos balso“ finalininkas Žygimantas Matulas ir interneto svetainių kūrėjas Saulius Žukauskas.

Vakare kiekviena komanda pristatė savo narius, o smagiems pokalbiams būrėsi prie liepsnojančio draugystės laužo.

Ketvirtadienį beveik 300 jaunuolių dalyvavo sporto varžybose, diskutavo apie socialinio verslo būtinybę, o vakare pristatė savo talentus bei šėlo diskotekoje.

Paskutinę dieną, penktadienį, rajono svečių laukė pažintinės ekskursijos ir edukacinės programos: susiskirstę grupėmis akademijos dalyviai vyko į Klaipėdos rajono amatų centrą, apsilankė gintaro dirbtuvėse ir plaukė laivu į Juodkrantę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite