Angle down Atgal

Drėkinamos žvyruotos Panevėžio miesto gatvės

Vasaros laikotarpiu dėl sausos kelio dangos ir intensyvesnio transporto eismo padidėja neasfaltuotų gatvių dulkėtumas, todėl Panevėžio miesto savivaldybė žvyruotas miesto gatves nutarė drėkinti dulkėtumą mažinančia priemone.

Dar šį pavasarį trys intensyviausios žvyruotų gatvių atkarpos – Matininkų, Stetiškių ir Kazio Naruševičiaus – buvo drėkinamos specialiu dulkėtumą mažinančiu tirpalu. Sulaukus teigiamų gyventojų atsiliepimų ir siekiant mažinti oro taršą nuspręsta tokią pat priemonę naudoti toms pačioms ir papildomoms žvyruotoms Rėklių, Spaustuvės, Stetiškių, Sūkurio, Viensėdžių, Vyšnių ir Zūbiškių gatvėms. Minėtos gatvės atrinktos atsižvelgiant į gatvių eismo intensyvumą ir šalia gatvės esančių teritorijų užstatymo tankį.

Žvyruotoms gatvėms drėkinti skirtas tirpalas žvyro dangoje sulaiko drėgmę, ilgai ją išsaugo ir neleidžia dulkėms kilti į orą. Palaistytos žvyruotos dangos paviršius atrodo, lyg būtų visą laiką šlapias. Priklausomai nuo eismo intensyvumo žvyruotų gatvių dulkėtumo sumažinimas išlieka iki 3 mėnesių ar ilgiau.

Šiuo metu vykdomas viešasis pirkimas drėkinimo paslaugai įsigyti. 2020 m. vienam žvyruotų gatvių laistymui skirta 8 tūkst., bus palaistyta apie 28 tūkst. m2 žvyruotų gatvių.
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite