Angle down Atgal

Draudimų įvežti į Lietuvą bulves iš ES nėra, papildomi reikalavimai – lenkų augintojams

Valstybinė augalininkystės tarnyba teigia, kad draudimo įvežti bulves iš Europos Sąjungos (ES) šalių narių nėra, tik iš Lenkijos kilusioms bulvėms, dėl kaskart nustatomų ligų židinių, vis dar taikomi papildomi reikalavimai, rašo portalas delfi.lt.

Vietos bulvių augintojai turi būti tikrinami Lenkijos nacionalinės augalų apsaugos organizacijos, krovinį turi lydėti sertifikatas, patvirtinantis, kad bulvių auginimo vietoje neaptiktas bulvių vėžys arba bulvių veislė atspari bulvių vėžiui bei kad bulvės nėra užkrėstos bulvių žiediniu puviniu.

Lenkijos nacionalinė augalų apsaugos organizacija apie kiekvieną ketinimą vežti į Lietuvą bulvių siuntą privalo informuoti Augalininkystės tarnybą. Taigi, jei įvykdomos minėtos sąlygos, įvežti bei prekiauti lenkiškos kilmės bulvėmis Lietuvoje galima.

Šiemet Augalininkystės tarnyba patikrino 146 prekiautojus šviežiomis bulvėmis ir 27 atvejais nustatyta, kad šviežių bulvių kilmė buvo kitos ES šalys – Italija, Graikija ar Kipras.

122 atvejų prekiautojai deklaravo prekybą lietuviškos kilmės bulvėmis.

Siekiant įsitikinti, ar bulvių augintojų, kurių bulvėmis buvo prekiauta turgavietėse, ūkiuose laikomasi augalų sveikatos reikalavimų, tarnybos specialistai atliko 35 patikrinimus bulvių auginimo vietose ir daugeliu atvejų nebuvo nustatyta reikalavimų pažeidimų, tačiau dviem atvejais augintojai negalėjo įrodyti, kad bulvės buvo užaugintos jų ūkyje, todėl jiems buvo pritaikytos administracinės sankcijos.

Įspėjimų ar baudų taip pat nepavyko išvengti ir 25 ūkio subjektams, kurie prekiavo šviežiomis bulvėmis neužsiregistravę Lietuvos fitosanitariniame registre.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite