Angle down Atgal

Dovydo Stralkaus paroda Igliaukos bibliotekoje

Šiandienos pasaulyje kiekvienas jaunas žmogus nuolat ieško savęs. Vieni piešia, kiti groja, treti dainuoja taip įprasmindami savo būtį. Daugelis bando surasti savo tikrąjį „aš“ realizuodami save vienu metu keliose srityse.

Rugsėjo 14 dieną Igliaukos bibliotekoje duris atvėrė pirmoji Dovydo Stralkaus piešinių paroda „Mano piešinys“. Susirinkusieji stebėjosi, kodėl jo darbuose vyrauja tik juoda ir balta spalvos. Klausydami Igliaukos bibliotekos vedėjos Dalios Sudeikienės skaitomų eilių ir D. Stralkaus atliekamų muzikos kūrinių daugelis susimąstė apie tai, kad juoda spalva – tai ne vien mirtis, bet ir elegancija, prabanga ir net tėviškės žemė. Pats autorius prisipažino, kad dažniausiai paimti baltą popieriaus lapą ir pieštuką jį įkvepia lietuviška bardų muzika ar už lango krintantys lietaus lašai. Tada ir gimsta piešinys, kuriame atsispindi jo būsena, tuo metu išgyventa emocija. Buvusi Dovydo bendraklasė Simona Skučaitė atviravo, kad vienas iš piešinių pradėtas dar aštuntoje klasėje. Daug kartų piešta, o dar daugiau trinta, bet šiandien jis pabaigtas ir yra vienas iš artimiausių autoriaus sielai darbų.

Parodoje apsilankė patys artimiausi ir geriausiai Dovydą pažįstantys žmonės. Igliaukos šokių kolektyvo „Tryptukas“ šokėjos (šiame kolektyve šoka ir Dovydas) jam linkėjo būti atviram savo širdimi visam pasauliui ir nesustoti, eiti pirmyn ir tobulėti. O Igliškėlių moterų ansamblio „Vaivora“ narė Dalia Kulikauskienė skyrė jaunajam dailininkui Janinos Kižienės eiles, kurios buvo parašytos būtent jam.

Vaikinas baigė Igliaukos Anzelmo Matučio gimnaziją, dabar mokosi Marijampolės kolegijoje, taip pat yra ir Marijampolės kultūros centro darbuotojas. Kaip teigė kultūrinių renginių organizatorė ir koordinatorė Edita Orinienė, Dovydas – universalus žmogus, kūrybinga asmenybė, su kuria gera dirbti.

Taigi belieka ieškoti atsakymo, kas yra tikrasis Dovydas. Parodos atidaryme pamatėme brandžią ir stiprią asmenybę, nebijančią atverti vidinio pasaulio savo piešiniuose, todėl norėtųsi palinkėti, kad kūryba visada būtų svarbi jo gyvenimo dalis.

Paroda veiks Igliaukos bibliotekoje iki spalio 14 dienos.

Aušra BRUSOKIENĖ

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Autorės nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite