Angle down Atgal

Dovana vilkaviškiečiams – trys koncertai

Pramogų išsiilgę vilkaviškiečiai turėjo unikalią galimybę neišeidami iš namų stebėti gyvo garso koncertą. Jį savo kraštiečiams dovanojo penkerių metų sukaktį mininti muzikos grupė „Projektas“.

Tą pavakarę vieni ramiai vakarieniavo, o kiti dirbo įprastus darbus, kai staiga iš kažkur pasigirdo puikiai pažįstamos melodijos. Nieko nelaukdami žmonės išėjo į savo daugiabučių namų balkonus ir pamatė tiesiog automobilių kėbuluose koncertuojančius jaunuosius grupės „Projektas“ muzikantus. Iš viso šis kolektyvas skirtingose Vilkaviškio vietose surengė tris neilgus, maždaug 20 minučių trukmės, pasirodymus. Galimybe iš savo namų mėgautis gyva muzika turėjo Nepriklausomybės, Statybininkų bei Aušros gatvių gyventojai.

„Jau beveik du mėnesius žmonės yra priversti sėdėti namuose, neturi pramogų. Mes ir patys esame pasiilgę grojimo, tad nusprendėme pralinksminti tiek save, tiek gyventojus. Informacijos apie būsimą koncertą beveik niekur neviešinome, norėjome, kad tai būtų staigmena“, – sakė „Projekto“ būgnininkas Joris Juškauskas.

Kartu su juo į improvizuotą sceną lipo Justas Plioplys bei Ignas Skučas.

Pro savo namų langus koncertus stebėję vilkaviškiečiai neslėpė susižavėjimo. Vieni lingavo, kiti šoko, treti dainavo kartu su muzikantais. Po kiekvieno atlikto kūrinio nuaidėdavo gausūs plojimai. Pamažu žmonės ėmė būriuotis, tačiau visi stengėsi laikytis vieni nuo kitų atokiau. Situaciją stebėjo bei kontroliavo Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės.

Minėti pasirodymai surengti kultūrinės veiklos vadybininko Ramūno Puodžiūno iniciatyva. Pastarasis tikino panašią idėją išvydęs per televizorių.

„Pamačiau, kaip vokiečiai savo miestuose koncertuoja sunkvežimių kėbuluose bei pagalvojau, kad visa tai būtų galima pritaikyti ir pas mus. Iniciatyvos ėmėmės kartu su Vilkaviškio kultūros centro kolektyvu. Apie sumanymą informavome grupės „Projektas“ narius, kurie mielai sutiko prisidėti. Pagalvojome, kad geriausia koncertą surengti daugiabučių kiemuose, kuriuose atlikėjus išgirstų daugiausiai žmonių. Mus labai palaikė bei ruošis pasirodymams padėjo miesto seniūnijos bei Vilkaviškio komunalinio ūkio atstovai. Jie paskolino transporto priemones, kurių kėbuluose ir įrengėme sceną“, – pasakojo R. Puodžiūnas.

R. Puodžiūno teigimu, mūsų rajone gausu įvairių muzikuojančių kolektyvų, kurie taip pat jau išsiilgę klausytojų. Galimybės dar kartą surengti savo pasirodymą neatmeta ir grupės „Projektas“ nariai.

„Buvome nekoncertavę nuo pat karantino pradžios, tad viskas atrodė vėl nauja: tiek pasiruošimas, tiek sceninis jaudulys. Buvo labai smagu girdėti iš daugiabučių sklindančius plojimus, matyti geras žmonių emocijas. Gyventojai dėkojo, kad praskaidrinome jiems nuotaiką, o tai ir buvo pagrindinis šios iniciatyvos tikslas. Tokia sėkmė verčia galvoti, jog vieno karto neužteks, teks koncertą planuoti dar sykį“, – šypsojosi J. Juškauskas.

Šiais metais jo atstovaujamas kolektyvas mini penkerių metų sukaktį. Nuo susikūrimo grupė surengė jau beveik 300 koncertų visoje šalyje. Jei ne karantinas, greičiausiai jų būtų dar daugiau.

Vis dėlto „Projekto“ nariai dėl sustojusios veiklos kol kas pernelyg nesikremta ir viliasi, jog viskas greitai grįš į įprastas vėžes. Šių metų pabaigoje jie ketina išleisti autorinę dainą, o Vilkaviškyje bei Marijampolėje planuoja surengti jubiliejinius koncertus.

Vilkaviškio kultūros centras planuoja ir daugiau panašių pasirodymų. Šią savaitę jau koncertavo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo vokalinės studijos tercetas – Barbora Kinderytė, Emilija Klimašauskaitė, Ieva Andriulionytė bei solistė Žyginta Jašinskaitė, pasirodymams ruošiasi ir kiti atlikėjai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite