Angle down Atgal

Dovana varėniškiams – gydytojo Aleksandro Vytauto Jakelevičiaus fotografijų paroda „Čia Lietuva“

Spalio 6 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje atidaryta Aleksandro Vytauto Jakelevičiaus fotografijų paroda „Čia Lietuva“.

Medicinos mokslų daktaras, docentas, Lietuvos nusipelnęs gydytojas, gimė Kaune, augo Varėnoje. 1965 m. baigė Kauno medicinos institutą. 1971 m. apsigynė medicinos mokslų daktaro disertaciją, stažavosi Rusijoje, Vokietijoje, JAV,  dirbo Vilniuje, Druskininkuose, Šventojoje. A. V. Jakelevičiaus hobis – meninė fotografija, dokumentiniai medicininiai filmai, kurie pelnė nacionalinius ir tarptautinius apdovanojimus.

Fotografija parodos autorius susižavėjo dar mokykloje. Niekur nesiskyrė su tėvo padovanotu fotoaparatu „Liubitel“. Vaikystėje lankė fotografijos būrelį tuometiniuose pionierių rūmuose. Daktarui visuomet po ranka buvo fotoaparatas ar kino kamera. Kelionėse, stažuotėse fotografavo tolimųjų kraštų gamtą, žmones, tačiau dėmesio centre visada buvo Lietuva.

A. V. Jakelevičius parodos atidarymo metu nuotaikingai pasakojo savo, kaip fotografo mėgėjo kelią. „Fotografijoje užfiksuotas grožis turi išliekamąją vertę, tai – mūsų krašto istorija, vaizdais perduodama būsimoms kartoms,“ – sakė fotografas.

Parodos atidarymo proga A. V. Jakelevičių sveikino Varėnos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė ir linkėjo kuo daugiau fotografuoti, būti sveikam. „Šios fotografijos apkeliavo ne tik Lietuvą, bet ir kai kurias pasaulio šalis. Džiugu, kad  vaizdais, kuriuose  atskleista meilė Lietuvai, jos gamtai dabar galės pasidžiaugti ir varėniškiai. Ačiū Jums už nuostabią dovaną“, – dėkojo L. Denutienė.

Paroda veiks visą spalio mėnesį. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite