Angle down Atgal

Donato Dundzio brondzos medalis Alytui!

Liepos 13–24 d. Londone vyko Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas. Į jį susirinko 1 057 dalyviai iš daugiau kaip 90 pasaulio valstybių. Lietuvos neįgaliųjų sportininkų rinktinės sudėtyje buvo ir du Alytaus sporto ir rekreacijos centro atstovai – sportininkas Donatas Dundzys ir jo treneris Jonas Baltrušaitis.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias Alytaus naujienas!

Donatas buvo įvykdęs du pasaulio čempionato disko metimo ir rutulio stūmimo normatyvus. Pirmas startas Donatui Londono olimpiniame stadione buvo disko metimo rungtis, jis startavo F 37 grupėje (dalinis cerebrinis kūno paralyžius). Pasiektas rezultatas – 45,05 metro – tai jo asmeninis rezultatas ir užimta aukšta šeštoji pasaulio čempionato vieta.

Jo „arkliuko" rutulio stūmimo rungties teko laukti visą savaitę, Donatas toliau treniravosi puikiose Londono olimpinėse sporto bazėse, gyveno gerame Karalienės Meri universiteto bendrabutyje geras angliškos virtuvės maistas kartu treniruojantis su Parolimpinių žaidynių čempionu Mindaugu Biliumi leido puikiai pasiruošti jo mėgiamiausiai rutulio stūmimo rungčiai. Donatas ir Mindaugas startavo paskutinę čempionato dieną ir Lietuvai iškovojo vienintelis medalius – Mindaugas – aukso, o Donatas, pasiekęs savo asmeninį rekordą, tapo bronzos medalio laimėtoju.

Londono Olimpinio stadiono tribūnuose gausiai susirinkę žiūrovai didelėmis ovacijomis palydėjo šių dviejų lietuvių triumfą. Begalinis džiaugsmas buvo ir visai lietuvių delegacijai, didžiavomės savo vyrais, kai visu planu juos rodė Olimpinio stadiono didysis ekranas. Donatui tai buvo pirmas toks didelis laimėjimas tokio rango varžybose. Pernai jis bronziniu prizininku tapo Europos čempionate. Visa tai pasiekta jo darbštumu, atkalumu, ryžtu siekiant užsibrėžto tikslo, treniruojantis jau 9 metus pas Alytaus SRC lengvosios atletikos trenerį Joną Baltrušaitį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite