Angle down Atgal

Dingusio lietuvio mirtis – mįslė tyrėjams

Šių metų birželio pradžioje 20-metis lietuvis Tomas Janušauskas dingo Peterborough mieste. Po kelių dienų paieškų Temzės upėje, netoliese London Bridge, buvo rastas jaunuolio kūnas. Nors dar birželio 6 d. Wapping policijos nuovadoje buvo oficialiai įregistruota lietuvio mirtis, daugybė klausimų tyrėjams kyla iki pat šios dienos.

Lemtingą sekmadienio vakarą T. Janušauskas Peterboroughe susitarė susitikti su draugu, tačiau kiek vėliau socialiniame tinkle jis pasidalijo nuotrauka iš Londono, daugiau nei 100 mylių toliau nuo namų. Šalia nuotraukos parašyta žinutė privertė gerokai sunerimti jo bičiulius ir artimuosius, jie netruko kreiptis į policiją prašydami pagalbos.

Paskelbus apie vaikino paiešką, jo kūnas buvo rastas po trijų dienų. Vis dėlto, spalio 7 d. koroneris Graeme Irvine tyrimo išvadose paskelbė, kad nėra surinkta pakankamai duomenų ir įrodymų, kodėl lietuvis atsidūrė Londone ir, galiausiai, kaip klostėsi įvykiai, kad jo kūnas rastas temzės upėje.

„Man nieko kito nelieka, kaip tik pareikšti nuoširdžią užuojautą jaunuolio artimiesiems Lietuvoje. Visuomet labai sunku tirti nusikaltimus, kuriuose aukos – jauni žmonės. Ši situacija dar labiau tragiška dėl to, kad jo gyvybė užgeso toli nuo namų, nuo artimųjų“, - skelbė jis pranešime.

Manoma, kad jaunuolio kūnas vandenyje galėjo prabūti apie tris dienas. Tai galėtų patvirtinti ir surinkti duomenys iš įvairių policijos pareigūnų. Pasak pareigūnės Rebeccos Jenkins, kaip tik prieš tas tris dienas buvo gauta keletas skambučių, kad kažkas yra vandenyje, tačiau niekas dabar nebegali įrodyti, kad tai ir buvo lietuvis.

Pomirtinės ekspertizės išvadose skelbiama, kad lietuvio mirties priežastis – vanduo plaučiuose. Tokslikologiniai tyrimai parodė, kad lietuvis buvo apsvaigęs nuo alkoholio, o šlapimo tyrimai parodė, kad jis vartojo kokainą.

Anglija.today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite