Angle down Atgal

Dieną pradėję ugdymusi kitaip – baigė šaulių pasižadėjimu

Gruodžio 13-oji Stasio Šalkauskio gimnazijoje buvo kupina įvairių veiklų. I–III klasių gimnazistai dieną pradėjo sveikatingumo renginiais. Net keturių rūšių veiklas – jėgos ir lankstumo treniruotę, jogos užsiėmimą, judesių ir kvėpavimo treniruotę „Movement“, relaksacijos užsiėmimą „Fraktalų vaivorykštė“- pagal projektą „Fizinio aktyvumo plėtra Šiaulių mieste“ vedė VšĮ „Sielos harmonija“ treneriai. O 17 savanorių dalyvavo projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ veiklose, kurios bus vykdomos ir ateityje, nes projekto vadovai šalkauskiečiams, išklausiusiems pradinį kursą, suteikė galimybę toliau ugdytis sveikos gyvensenos įgūdžius, kartą per savaitę lankant užsiėmimus Sporto klubuose.

Sveikatingumo diena buvo prasminga ir naudinga ne tik tiems, kuriems sveikas gyvenimo būdas yra kasdienybė, bet ir tiems, kurie į tai žiūrėdavo abejingai. Pasak užsiėmimus vedusių profesionalių trenerių, jeigu nors keletas ar keliolika abejojančių dėl sveikos gyvensenos būtinybės palinko į teigiamą pusę, tai- jau pasiekimas. O susidomėjusių ir panorusių dalyvauti panašiuose užsiėmimuose atsirado. Po užsiėmimų jie kalbėjosi su treneriais ir domėjosi, kur ir kada gali užsiimti sudominusiomis veiklomis.

IV klasių mokiniai tą dieną skyrė ugdymuisi karjerai. Šiaulių valstybinėje kolegijoje jie dalyvavo teorinėje- praktinėje paskaitoje, atliko įvairias užduotis laboratorijose, susipažino su Verslo ir technologijų fakulteto vykdomomis programomis bei priėmimo į kolegiją sąlygomis. Čia jie susitiko ir su buvusiu šalkauskiečiu, dabar- kolegijos studentu L. Žižiu, kuris pasidalino mintimis apie studijas kolegijoje ir negailėjo patarimų būsimiesiems studentams.

14.00 valanda. Sukilėlių kalnelis. Čia vienuolika Stasio Šalkauskio gimnazijos Šaulių klasės mokinių Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šaulių, savo tėvelių ir draugų akivaizdoje davė jaunojo šaulio iškilmingą pasižadėjimą ir prisiekė būti ištikimi Lietuvos valstybei, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų bei sąžiningai vykdyti šaulio pareigas. Jaunuosius šaulius pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos vadas, pulkininkas, leitenantas G. Koryzna, Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės vadas, atsargos pulkininkas, leitenantas K. Čiuplinskas, jų pasirinkimą palaikantys tėveliai, draugai ir artimieji. Po iškilmingos pasižadėjimo ceremonijos Šiaulių rajono savivaldybės Didžiojoje salėje vyko Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės 100- mečio minėjimas. Jaukiame renginyje skambėjo muzika ir dainos, buvo apdovanoti nusipelnę šauliai. Padėka buvo įteikta ir gimnazijos antrokui Eimantui Toleikiui.

Džiugu, kad Stasio Šalkauskio gimnazija turi puikius socialinius partnerius, kurie nuoširdžiai bendradarbiauja, suteikia galimybes gimnazistams ugdytis kitaip ir padeda jiems rinktis gyvenimo kelią.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite