Autorės nuotr.
Angle down Atgal

„Diemedžio 25-eri – su puikia nuotaika, trankiais šokiais, padėkomis ir dovanomis

Lapkričio 16-ąją Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupės „DIEMEDIS” kolektyvas su talentingaja vadove - viena garsiausių Šiaulių rajono choreografių Egidija Šėgždaite pakvietė į kolektyvo 25-mečio minėjimą. Puikios nuotaikos gūsis, liaudies tradicijomis paremti šokiai, darnus ir draugiškas kolektyvas - tai "Diemedžio" šventės ir kasdienybė, laimėjimai ir tvirtybė.

Į garsiojo Šiaulių rajono kolektyvo gimtadienį susirinko buvę ir esami šokėjai, jų šeimų nariai, draugai ir gerbėjai, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Šiaulių rajono tarybos narė, Seimo narės Rimos Baškienė padėjėja Ada Grakauskienė. Ir gausus būrys šokių kolektyvų iš Šiaulių, Akmenės, Radviliškio rajonų.

Seimo narė Rima Baškienė greta nuoširdžių sveikinimų kolektyvui, kuris išlaikė liaudiškų šokių dvasią ir stilistiką pasidžiaugė žmonėmis, kurie nemažą dalį savo gyvenimo skyrė šokiui, ypatingai nudžiugo pamačiusi savo mokytoją Zofiją Zorienę ir jos sutuoktinį Romualdą, kurie "Diemedyje" šoko nuo kolektyvo susikūrimo pradžios. Nuo "Diemedžio" gyvavimo pradžios kolektyve šoko Stasys Kavaliauskas, Zofija ir Vladas Savickai, kolektyvo senbūviai - Irena Skerstonienė, Vijoleta ir Vladas Brikiai, Eugenija ir Apolinaras Bagdonai, šiek tiek vėliau prie kolektyvo prisijungę Rima ir Rimantas Jaraminai, Loreta ir Gintautas Špokauskai, Gražina ir Stanislovas Grakauskai, Stasys Kazlauskas.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras pasidžiaugė, kad kolektyvas ilgai ir prasmingai gyvuoja, kad jame šoka šeimos, tai ir šio kolektyvo tvirtumo ir ilgaamžiškumo paslaptis.

Visiems "Diemedžio" šokėjams buvo įteiktos padėkos, prasmingos ir saldžios dovanos. Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras šokėjams įteikė Šiaulių rajono savivaldybės ženkliukus su rajono herbu.

Diemedis - vienas tituluočiausių Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvų.

„DIEMEDIS“ Pasaulio lietuvių dainų šventės (1998 m.), Respublikinės mažosios šokių šventės Marijampolėje (2002 m.), Pasaulio lietuvių dainų šventės „Mes“ (2003 m.), Lietuvos dainų šventės „Būties ratu“ (2007 m.), Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ (2009 m.) ir Lietuvos dainų šventės „Čia mano namai“ (2014 m.), skirtos Dainų šventės 90 – mečiui paminėti, 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „VARDAN TOS…“ dalyvis.

2004 m. kūrybinės veiklos 10-mečio proga kolektyvui suteiktas „DIEMEDŽIO“ vardas. Kolektyvas daugelio respublikinių, apskrities, rajono renginių dalyvis. Su koncertine programa dalyvauta festivaliuose „Iš visos Lietuvos” (Radviliškis),„Sidabro gija” (Kaišiadorys), „Mes visada jauni“ (Naujoji Akmenė), „Prie Nevėžio“ (Panevėžys), „Labas vakars, svetelę” (Telšiai),“ Rudens mozaika“ (Šiauliai), „Susukime ratą jaunystės vardu” (Kaunas), „Mūsų dienos kaip šventė“ (Vilnius), Respublikinėje Dainų šventėje, skirtoje pagyvenusiųjų metams (Klaipėda), koncertuota Bauskėje, Kuldygoje (Latvija), Piarnu rajone (Estija). 2014 m. dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje „Ohrid waves“ (Makedonija).

KONKURSAI:

2003, 2005, 2007, 2013 metų tradicinio Šiaulių apskrities suaugusiųjų liaudiškų šokių festivalio-konkurso „Suk, suk ratelį” I vietos laimėtojas (rajono centrų kategorija);

2004 m., 2007 m., 2009 m., 2018 m. „Diemedis“ dalyvavo Šiaulių apskrities Dainų ir šokių šventėse;

2014 m., 2016 m. regioninių dainų švenčių (Kuršėnai) dalyvis;

2005 m. respublikinis konkursas „Pora už poros – 2005“. I vieta regioniniame rate, IV vieta respublikiniame rate;

2009 m. respublikiniame konkurse „Pora už poros -2009” kolektyvas pelnė II vietą;

2010 m. respublikiniame liaudiškų šokių grupių konkurse „Revuona – 2010“ – I vieta ir pereinamasis prizas;

2013 m. respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurse „Pora už poros“ tarprajoniniame rate (Kuršėnai) ir respublikiniame rate (Prienai), rajono centrų kategorijoje laimėti I laipsnio diplomai;

2014 m. kolektyvas įvertintas „Aukso paukšte“ nominacijoje „Geriausias miestelio šokių kolektyvas ir vadovas“;

2015 m. Lietuvos Šiaurės krašto suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų festivalis-konkursas „Suk, suk ratelį“. Laureatas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite