Angle down Atgal

Didžiausią krizę istorijoje prognozuoja spalį

Asmeninių finansų ekspertas Robertas Kiyosakis teigia, kad jau šį mėnesį pasaulį sukrės tokia finansinė krizė, kokios dar nebuvo. Jis primena, kad tai bus ne tik nuosmukis, bet ir gera proga praturtėti.

 

Bestselerio „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ („Rich Dad Poor Dad“) autorius prognozuoja milžinišką rinkos griūtį, kuri turėtų įvykti spalio mėnesį, ją neva sukels aukso ir sidabro bei kriptovaliutos – bitkoino – kainų smukimas.

Robertas Kiyosakis įspėjo, jog griūtis jau prasidėjo, jos nesustabdys niekas – net ir tai, kad JAV skolų lubos buvo pakeltos ar kitos priemonės, kurių ėmėsi iždo sekretorė Janet Yellen bei federalinių rezervų vadovas Jarome’as Powellas.

„Tai turėtų būti didžiausia griūtis pasaulio istorijoje. Mes dar niekada nematėme tiek daug išpūstų skolų… skolų ir bendrojo vidaus produkto santykis tiesiog nematomas“, – sakė Robertas Kiyosakis.

Pagal jo versiją, akcijų biržos buvo dirbtinai išpūstos JAV iždo departamento ir federalinio rezervo, tačiau šie sprendimai buvo pernelyg atitrūkę nuo dabartinės JAV ekonomikos realijų. Šių finansinių įstaigų vadovus finansų ekspertas kaltina nereikalingu kišimusi į rinką.

Jo manymu, „žmonėms nereikia baigti Harvardo, kad suprastų, jog negalima nuolat spausdinti netikrų pinigų… tai negerai“.

„Jie pumpuoja visus tuos pinigus, kainos dėl to auga. Tai trumpalaikis padidinimas, tačiau mes susikrovėme didžiulę skolą, o viskas, kas padaryta – sukeltos akcijų ir nekilnojamojo turto rinkos.

Liūdnoji dalis – pinigai nepatenka į ekonomiką, taigi, turtingieji tampa turtingesni, o vidurinioji klasė ir nepasiturintieji skursta.

Tai, kas vyksta šiandien, yra tragedija“, – praėjusį trečiadienį Robertas Kiyosakis pasakojo tauriųjų metalų pardavėjo „Kitco“ padaliniui „Kitco News“.

Jis pridėjo, jog „kortų namelis“ greitai grius, o NT ir akcijų biržos grius ir dėl Kinijos nekilnojamojo turto projektų vystytojo „Evergrande Group“ įtakos – ši skolų prispausta kompanijų grupė jau patiria sunkumų, o dėl 300 milijardų JAV dolerių įsiskolinimo jai gresia bankrotas.

Esą grandininė reakcija išplis į JAV, o iš ten – į visą pasaulį.

Robertas Kiyosakis išgarsėjo 1997 metais išleidęs savo knygą „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“, kuri pasakoja apie tai, jog turtingi žmonės moko finansinio raštingumo ir savo vaikus, o viduriniajai klasei ir vargšams finansinis raštingumas yra neįdomus.

Ekspertas sako, kad būsimoji griūtis pražudys kvailus investuotojus, tačiau bus gera galimybė gudriesiems.

„Man patinka griūtys, o sekanti krizė bus labai, labai gera, ji nusmukdys sidabro, aukso ir bitkoino kainas, tačiau geroji naujiena yra ta, jog tai bus geras metas tapti turtingam, dėl to aš esu optimistas dėl tauriųjų metalų.

Aš žadu pirkti daug aukso, sidabro ir bitkoinų“, – sakė jis „Kitco News“.

Primename, kad „Kitco“ – tauriųjų metalų pardavėjas, todėl šio fakto būtina neužmiršti vertinansn Roberto Kiyosakio kalbas.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite