Angle down Atgal

Dėl Vievio blokados kenčia Pilypiškės

Nugriovus viaduką ir uždarius geležinkelio pervažą, Vievis, kuris yra autostrados padalintas į dvi dalis, gyvena tikros blokados sąlygomis: norint iš vienos pusės Vievio į kitą ar į autostradą Vilniaus kryptimi įvažiuoti reikia dvidešimt penkių kilometrų apylanką sukti.

Ta apylanka labiausiai trukdo nuo Vilniaus dešinėje autostrados Vievio pusėje įkurtoms įmonėms, iš kurių nuolatos zuja sunkiasvorės mašinos. Sunkiasvorių vairuotojai netruko surasti keliukų, per kuriuos galima kilometrus sutrumpinti. Vienas toks duobėtas keliukas eina per Pilypiškių kaimo Sodų gatvę. Nors gatvėje pastatytas kelio ženklas, draudžiantis sunkiasvorių eismą, bet gudrūs vairuo­tojai ženklo nepaiso. Gyventojai pagalbos ieško visose galimose instancijose, redakcijoje taip pat.

Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Almantas Lukša sako, kad jie tą keliuką žino ir dažnai ten patruliuoja. Per pusmetį toje gatvėje surašyta per 50 eismo taisyklių pažei­dimo protokolų. Už vieną tokį pažei­dimą skiriama bauda: jei pirmą kartą prasižengia – 15 eur, jei daugiau – 30 eur. Bet vairuotojams ar įmonėms sumokėti tokią baudą, ko gero, yra pigiau nei kainuoja degalai, sunaudoti sukant per apylanką, todėl jie baudą susimoka ir vėl važiuoja. Į redakciją skambinusi gyventoja prašė tarpininkauti tarp savivaldybės vadovų, kad jie įmones raštu perspėtų ar geruoju susitartų Sodų gatvę Pilypiškių kaime aplenkti.

Administracijos direktorius Ge­­­di­minas Ratkevičius sako, kad S­o­dų gatvėje yra sunkiasvorių transporto priemonių apribojimo ženklai, deja, jų ne visuomet paisoma. „Ketiname artimiausiu metu tvarkyti šią gatvę ir nesinorėtų, kad ji iškart būtų gadinama, todėl gegužės 5 d. susisiekiau su policijos viršininku ir paprašiau didesnio dėmesio šiai gatvei. Taip sutarėme ir jau praeitą savaitę policijos veiksmai davė vaisių – buvo nustatyti pažeidėjai. Taigi, situacija turi pagerėti. Beje teko kalbėti ir su vienos įmonės vadovu. Pastarasis kaip tik prašė paleisti sunkiasvorių eismą šia gatve. Tačiau sprendimas, atsižvelgiant į gyventojų interesą, buvo nei­giamas“, – raštu atsakė direktorius.

Pilypiškių bendruomenės pir­mi­ninkė Agota Veršilienė sakė jau sulaukusi geros žinios: pradėti asfaltavimo paruošiamieji darbai, o Sodų gatvėje vis dažniau patruliuoja policija. „Gal kaip nors ir dėl vaizdo kamerų susitarsime“,- sako bendruomenės pirmininkė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite