Angle down Atgal

Savivaldybės tolerancija slopsta: metaliniai garažai turės išnykti

Šiaulių miesto valdžia vėl kreipėsi į metalinių garažų bendrijas. Dalis bendrijų narių išgirdo savivaldybės raginimą pašalinti metalinius garažus. Dalis vis dar priešinasi teismuose. Kai kurioms bendrijoms suteiktas tolerancijos laikotarpis baigėsi, kitoms nenumaldomai eina į pabaigą. Savivaldybė sako, kad suėjus terminui vyks patikrinimai, pažeidėjai sulauks nuobaudų ir teisinio persekiojimo.

Netenkina tempas

Pirmadienio spaudos konferencijoje dalyvavę Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Šiaulių skyriaus vedėjas Zigmantas Donatas Dranginis dar kartą paragino metalinių garažų bendrijų narius įsiklausyti į raginimą atlaisvinti valstybinę žemę ir pašalinti metalinius garažus. Šiuo atveju – 1-osios ir 3-iosios metalinių garažų bendrijose, kurių nariams buvo duotas konkretus terminas.

„Mūsų netenkina tempas, norime atkreipti miesto gyventojų dėmesį, kad trečiosios ir pirmosios garažų bendrijose žmonės toliau klaidinami, jog nieko nereikia daryti. Atsakomybė taikoma už nelegaliai užimtą valstybinės žemės plotą, atsako konkretus savininkas, ne bendrija ar pirmininkas, žmonės nieko nedaro, po to gauna baudą. Anksčiau ar vėliau ateis laikas, bus nubausti žmonės. Tai neteisėta veikla, atpildas ateis. Žmonės turėtų nustoti tikėti klaidinančiais bendrijų pirmininkų pažadais“, – į gyventojus kreipėsi A. Bartulis ir pabrėžė, kad NŽT yra vienintelė institucija, kuri vykdo šį procesą.

Trūksta duomenų

Pasak NŽT Šiaulių skyriaus vedėjo Z. D. Dranginio, procesą apsunkina ir tai, kad tarnybai trūksta duomenų apie metalinių garažų savininkus. Tikrinimų metu paaiškėja, kad dalis duomenų pasenę, savininkai pasikeitę po garažų pardavimo, kiti savininkai mirę. Vedėjas įžvelgė ir kitas valstybės institucijų problemas, kurios apsunkina darbą.

„Jeigu mokesčių inspekcija gali pareikalauti informacijos ir už jos nepateikimą turi teisę bausti, mes to padaryti negalime. Buvo teisiniai procesai, prašėme teismo įpareigoti pateikti kontaktus, bet teismas mūsų prašymo netenkino. Problemų yra ir su žmogiškaisiais ištekliais, mes tikriname ne tik miestą, bet ir rajoną“, – problemas įvardino vedėjas.

Garažų šimtai, patikrinta vienetai

Vedėjas įvardino, kad iki šiol tarnybos specialistai patikrino 74 garažus, visiems surašyti aktai, dar vienas aktas surašytas dėl užkardos. Penkiolikai savininkų įteikti kvietimai atvykti dėl protokolo surašymo. Pasak Z. D. Dranginio, į kvietimus sureagavo ne visi. Penki asmenys buvo nubausti administracinėmis baudomis, tarp nubaustųjų – ir bendrijos pirmininkas. Tarnyba turi duomenų apie 37 objektus. Iš viso registre buvo 937 garažai, apie 400 jau nebėra. NŽT turi teisę skirti administracinę baudą, remdamasi Administracinių nusižengimų kodekso 110 straipsniu dėl savavališko žemės, miško ar vandens telkinių naudojimo.

„Numatoma bauda nuo 300 iki 560 Eur, bet taikoma pusė minimalios, jei sutinka su pažeidimu, skiriame 150 Eur baudą. Penki asmenys jau nubausti, dešimt garažų nugriauta. Bendrija kreipėsi į teismą, visas bylas pralaimėjo arba jos net nebuvo pradėtos“, – vardino vedėjas.

Konkretūs terminai

Savivaldybės administracijos direktorius pažymėjo, kad tolerancija dėl metalinių garažų slopsta. Bendrijoms buvo duoti konkretūs terminai. Iki šiol sureagavo ir susitvarkė 4-oji bendrija prie Rėkyvos ežero. 1-ajai bendrijai pernai buvo duotas 16 mėnesių terminas, kuris baigsis šių metų pabaigoje. 3-iosios bendrijos terminas jau baigėsi praėjusių metų gruodžio 31 dieną

„Nacionalinė žemės tarnyba trečiąją bendriją gali traukti atsakomybėn. Pirmajai davėme ypatingai palankų terminą, kuris baigsis šių metų pabaigoje, tad sausio 1 dieną visa informacija bus pateikta NŽT ir bus pradėtas administracinis persekiojimas. Lapkritis ir gruodis liko padaryti darbams. Dauguma savininkų garbingo amžiaus, tad net ir minimali bauda jiems gali būti reikšminga. Sulaukiame dabar daug gyventojų kreipimųsi, skambina į koordinacinį centrą, kaimynai nusikrausto, kiti irgi susimąsto. Tad susimąstykite, ar nusikeliate, ar sulaukiate baudos. Vieną kartą nubaudus, pažeidėjas nesilegalizuos, po metų patikrinus bauda jau bus didesnė“, – atkreipė dėmesį A. Bartulis.

Teritorija tvarkoma

Prie Rėkyvos ežero buvusi 4-oji metalinių garažų bendrija susitvarkė, ten buvę metaliniai garažai, kurių dalis buvo galimai jau nenaudojami, nukelti, teritorija valoma, tvarkoma. Pasak miesto valdžios, šią žemę norima panaudoti kitoms reikmėms.

„Bus siūloma sklypus parduoti gyvenamųjų namų statybai. Ekologinis židinys prie ežero išnykęs, suvaldytas, nuo to ežerui tik geriau“, – tikino A. Bartulis.

Susisiekus su 3-iosios metalinių garažų bendrijos pirmininku Algirdu Šidlausku, komentuoti situacijos pašnekovas nesutiko.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite