Angle down Atgal

Dėl aprūpinimo medicininėmis kaukėmis Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į ministeriją

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei atskiras savivaldybes dėl, pasak jos, gaunamosinformacijos, esą švietimo įstaigose yra pažeidžiamos darbuotojų teisės bei keliamas pavojus sklandžiam darbui. LŠDPS skatina ministeriją ir savivaldybes imtis jų kompetencijai priskirtų veiksmų, kad švietimo įstaigose būtų užtikrinamas darbuotojų aprūpinimas medicininėmis veido kaukėmis arba respiratoriais darbdavių lėšomis.

„LR teisės aktais švietimo įstaigų darbuotojams numatyta pareiga darbo metu dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Taip pat teisės aktais numatyta, kad būtent darbdavys privalo sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas bei užtikrinti, kad būtų laikomasi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi sąlygų, kitų visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis ir kitų susijusių reikalavimų. Galiausiai minėti teisės aktai numato, kad darbuotojų saugos ir sveikatos priemonės finansuojamos būtent darbdavio lėšomis“, – rašoma profsąjungos išplatintame pranešime.

Profsąjungos teigimu, nepaisant minėtų teisės aktų reikalavimų, susipažinus su švietimo įstaigose esančia faktine situacija paaiškėjo, kad dažnai švietimo įstaigų darbuotojai darbdavio nėra aprūpinami medicininėmis veido kaukėmis arba respiratoriais.

„Negana to, neretai darbdavys nesutinka darbuotojams kompensuoti šių būtinų asmeninės apsaugos priemonių įsigijimo išlaidų, tokiu būdu nevykdydamas savo pareigų ir pažeisdamas darbuotojų teises ir teisėtus interesus“, – teigiama pranešime.

,,Manome, kad didele dalimi tokią situaciją lemia ne tiek lėšų trūkumas, kiek švietimo įstaigų vadovų nepagrįsti įsitikinimai, suklydimas ar nekompetencija. Kadangi ši problema yra sisteminė, pasireiškianti dideliu mastu, manome, yra reikalinga bendra, viešai išsakyta rekomendacija ar paaiškinimas, kaip šiuo atveju turėtų elgtis švietimo įstaigų vadovai ir darbuotojai“, – teigia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite