Angle down Atgal

Daugiavaikei mamai O. Sinkevičienei - Prezidento apdovanojimas

Motinos dienos išvakarėse Marijampolės savivaldybės Gudelių seniūnijoje gyvenančią Oną Sinkevičienę aplankė Lietuvos prezidentūros atstovai su ypatinga misija – atvežė Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą ir medalį „Už nuopelnus Lietuvai“.

Šį apdovanojimą Motinos dienos proga šalies Prezidentas valstybės vardu teikia gausių šeimų motinoms už pagimdytus, išaugintus ir dorai išauklėtus vaikus. Marijampolietė O. Sinkevičienė į gyvenimą išleido aštuonias atžalas: šešis sūnus ir dvi dukras.

Įprastai Motinos dienos išvakarėse daugiavaikes motinas pagerbdavo prezidentūroje. Šiais metais gyvenimą sutrikdęs koronavirusas pakoregavo šią tradiciją – šventinis renginys ir medalių teikimo ceremonija prezidentūroje atidėti. Šiemet penkis ir daugiau vaikų išauginusioms motinoms apdovanojimai ir gėlės nuo Prezidento įteikti namuose.

Prezidento Gitano Nausėdos pasirašytame sveikinime Onai Sinkevičienei skirti nuoširdūs žodžiai Motinos dienos proga, padėka už išmintį, rūpestį ir pasiaukojimą vaikams, o su jais – Lietuvos ateičiai ir linkėjimai daug sveikatos, stiprybės ir laimės brangių žmonių apsuptyje.

Ona Sinkevičienė pagimdė, išaugino bei gražiai išauklėjo visus vaikus, kurie atsakingai ir su didele pagarba rūpinasi savo tėvais. Net 5 vaikai ir dabar gyvena šalia tėvų, toje pačioje Gudelių seniūnijoje, vienas sūnus – Sasnavos seniūnijoje, kitas – Alytuje, viena dukra – Marijampolėje. Visą darbingą gyvenimo laikotarpį O. Sinkevičienė dirbo fermose melžėja. Pasižymėjo darbštumu, sąžiningumu ir kruopštumu. Rūpestingas ir mylintis savo šeimą yra ir Onutės vyras Vytautas Albinas Sinkevičius, kuris keturiasdešimt metų išdirbo kolūkyje vairuotoju. Dabar Ona Sinkevičienė, gegužės pabaigoje sutiksianti gražų 75 metų jubiliejų, jau sulaukusi pensinio amžiaus ir dorai užauginusi gražų būrį vaikų, su vyru džiaugiasi net aštuoniolika anūkų.

Nepriklausomoje Lietuvoje nuo 2002 m. teikiamas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis yra jau ne pirmas gausios šeimos mamai O. Sinkevičienei skirtas pagarbos ženklas. Moteris anksčiau buvo apdovanota I ir II laipsnio Motinystės medaliais. Ona Sinkevičienė gauna Lietuvos Respublikos antrojo laipsnio valstybinę pensiją.

Šiais metais Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vardu artėjančios Motinos dienos proga pasveikintos ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotos 46 daugiavaikės motinos. Tarp apdovanotųjų – keturios iš Sūduvos krašto. Laikantis visų apsaugos priemonių, valstybinius apdovanojimus, gėles ir Prezidento sveikinimą daugiavaikėms motinoms įvairiuose Lietuvos regionuose perdavė Kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė ir šalies vadovo patarėjai. Pasibaigus karantinui bus ieškoma būdų pakviesti mamas apsilankyti Prezidentūroje ir asmeniškai pasimatyti su Prezidentu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite