Angle down Atgal

Daugėja miesto viešuoju transportu patenkintų kauniečių

Pagal spalį atliktą kasmetinę viešojo transporto Kaune keleivių apklausą, akivaizdu, kad atsinaujinantis tokio transporto parkas, patogesnis atsiskaitymas už keliones ir auganti paslaugų kokybė sulaukia teigiamų vertinimų.

Apklausoje, kaip skelbia miesto savivaldybė, savo nuomonę apie bendrovės „Kauno autobusai“ paslaugas pareiškė 1100 skirtingo amžiaus gyventojų. Apklausos dalyviai šiemet geriau nei ankstesniais metais įvertino vairuotojų darbo kokybę, elgesį su keleiviais ir kontrolierių darbą. Ženkliai geriau vertinta transporto švara. Keleiviai taip pat geriau įvertino maršrutų tinklą ir tvarkaraščius.

Apklausą atliko nepriklausoma rinkos tyrimų įmonė, teiraudamasi keleivių nuomonės skirtingais klausimais miesto viešojo transporto stotelėse ir viešajame transporte. Artimiausiu metu jos rezultatus planuojama viešai pristatyti Kauno miesto gyventojams. Tuo pačiu susitikime su kauniečiais tikimasi išgirsti daugiau miesto bendruomenės atstovų nuomonių bei pasiūlymų apie tolesnį paslaugų patrauklumo didinimą.

Pasak pranešimo, miesto savivaldybei pavaldi bendrovė „Kauno autobusai“ tampa vienu iš kertinių Kauno savivaldybės partnerių įgyvendinant Darnaus judumo planą. Įmonės atstovai įsitikinę, kad geresnis paslaugų vertinimas susijęs ne vien su įmonės vidinėmis pastangomis stiprinti darbo kokybę bei kelti aptarnavimo kultūrą. Ne mažiau svarbus faktorius – solidžios pastarųjų metų Kauno investicijos į viešojo transporto atnaujinimą.

Šiemet į Kauno miesto gatves išrieda 85 nauji „Solaris“ troleibusai, jau kursuoja 25 naujutėlaičiai „Temsa“ autobusai ir 30 mažųjų „Mercedes-Benz“ autobusiukų, kurie, beje, pasiekia ir atokesnes vietoves Kauno rajone. Taip pat artimiausiu metu bus įsigyta 100 naujų hibridinių autobusų.

Tačiau, anot apklaustųjų, viešojo transporto paslaugų teikėjams vertėtų pasitempti teikiant informaciją klientams. Nežymiai sumenkęs įvertinimas siejamas su didesniais nei įprastai paslaugų pokyčiais. Miesto keleivių vežimo rinką palikus privačiam vežėjui („Kautros“ mikroautobusams), „Kauno autobusai“ dalį maršrutų turėjo pakeisti, o kai kur pasiūlyti gyventojams reikiamas alternatyvas.

Ypač gerų keleivių atsiliepimų sulaukė įdiegta nauja galimybė atsiskaityti mobiliąja programėle „Žiogas“. Pagal apklausos duomenis, ja aktyviausiai naudojasi 26-45 metų dirbantys arba studijuojantys keleiviai. Net 82 procentai respondentų, išbandžiusių programėlę „Žiogas“, ją rekomenduotų kitiems. „Žiogu“ keleiviai gali patogiai pažymėti e. bilietą išmaniuoju telefonu, nuskanuodami QR kodą arba įvedę trijų skaitmenų kombinaciją. Taip pat palankių vertinimų sulaukia keleivių patogumui viešojo transporto stotelėse įrengtos švieslentės, kuriose galima matyti transporto atvykimą realiu laiku.

„Didžioji dauguma apklaustųjų nurodė, kad jiems svarbiausia – greitis. Gerinant paslaugos kokybę, mažesnės kelionės trukmės užtikrinimas yra nauja strateginė bendrovės kryptis. Turime numatę ne vieną priemonę, kad važiavimas viešuoju transportu Kaune būtų greitesnis. Tai – prioritetinės viešojo transporto eismo juostos, troleibusų kontaktinio tinklo atnaujinimas, patrauklesnė bei paprastesnė nauja bilietų sistema, keleivių švietimas apie naudojimąsi transportu, kad jo laukti stotelėse tektų kuo trumpiau“, – sakė „Kauno autobusų“ atstovė spaudai Patricija Zarankaitė.

Moderniems troleibusams pirkti ES skyrė 8 mln. eurų, Kauno savivaldybė prisideda 1,5 mln. eurų ir bendrovė savo lėšomis – 3 mln. eurų. Likusiai reikalingai 17,5 mln. eurų sumai „Kauno autobusai“ užsitikrino kreditą iš Šiaurės investicijų banko itin palankiomis sąlygomis 15 metų laikotarpiui.

„Komfortiškas, patrauklus viešasis transportas – vienas Kauno prioritetų. Esame suinteresuoti, kad vis daugiau gyventojų savo kelionėms rinktųsi miesto autobusus ir troleibusus. Nuolat stebime tendencijas, atitinkamai reaguojame į tai planuodami maršrutų pokyčius, o svarbiausia tai, jog miestas skiria solidžias investicijas viešojo transporto parko atnaujinimui.

Artimiausiame posėdyje (šį antradienį. - ELTA) Kauno miesto savivaldybės taryba apsispręs dėl garantijos suteikimo trečdaliui bendrovės „Kauno autobusai“ gaunamo kredito 6 mln. eurų sumai, kad troleibusų pirkimo procedūros būtų baigtos greitai ir sklandžiai“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite