Angle down Atgal

Darbo ginčų komisija priėmė Zarasų rajono savivaldybės administracijai palankų sprendimą

Lietuvos Respublikos Vyriausybei 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės, darbuotojų, dirbančių ar vykdančių veiklą, nurodytą Darbų sąraše, atliekami sveikatos patikrinimai yra kompensuojami valstybės biudžeto lėšomis, skirtomis užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, padariniams šalinti jei jie yra atliekami Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Sprendime nurodytose tiksliniams ir profilaktiniams tyrimams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo vietose.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojas kreipėsi į Darbo ginčų komisiją su prašymu įpareigoti Zarasų rajono savivaldybės administraciją atlyginti patirtas su sveikatos patikrinimu susijusias išlaidas, kurias darbuotojas patyrė savo nuožiūra pasirinktoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje atlikęs profilaktinius tyrimus dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

Darbo ginčų komisija, įvertinusi teisinį reglamentavimą nusprendė, kad darbuotojo prašymas yra atmestinas, kadangi darbuotojas, pasirinkęs pasitikrinti sveikatą, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, kitoje nei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Sprendime nurodytos ėminių tiksliniams ir profilaktiniams tyrimams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo vietoje, prisiėmė riziką, kad už šią paslaugą nebus kompensuota nei iš valstybės biudžeto, nei iš darbdavio lėšų, nes tokios pareigos Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas nei valstybei, nei darbdaviui nenumato.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite