Angle down Atgal

Darbą pradeda dar trys seniūnaičiai

Šiandien Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda įteikė pažymėjimus pakartotiniuose seniūnaičių rinkimuose išrinktiems Gavaltuvos, Varnupių ir Šaltinio seniūnaitijų seniūnaičiams.

„Visuomeninės pareigos, kurias šiandien pradedate eiti, yra ypač svarbios. Būdami arčiausiai mūsų savivaldybės gyventojų Jūs pirmieji sužinote apie problemas, su kuriomis jie susiduria, todėl turite galią jas spręsti ir daug ką pakeisti. Linkiu atsakingai eiti savo pareigas ir nepritrūkti kantrybės sprendžiant įvairias problemas,“ – seniūnaičius sveikino P. Isoda.

Svarbų seniūnaičių vaidmenį bendruomenėje pabrėžė ir Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, sakydamas, kad seniūnaičių pagalba seniūnams yra ypač vertinga kasdieniuose darbuose ir kad aktyvus seniūnaitis iš tiesų gali labai daug.

Seniūnaitis – tai Savivaldybės tarybos laikotarpio kadencijai išrinktas atstovas, kurio funkcijos yra gyventojų skatinimas, bendravimas su gyventojais inicijuojant ir organizuojant teritorijos priežiūrą, plėtojant priežiūros apimtis, kultūrinio ir sportinio gyvenimo organizavimo klausimais, tarpininkavimas gyventojams pareiškus norą bendrauti su Savivaldybės tarybos nariais, Savivaldybės administracija. Senūnaitis yra tas žmogus, kuris gali patarti gyventojui, kur jam reikėtų kreiptis dėl vienokio ar kitokio klausimo.

Seniūnaitis gali:

  • kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas, kitus asmenis su prašymais, siūlymais, reikalavimais, teikti atsakymus į paklausimus;
  • pareikšti nuomonę dėl priimamų sprendimų, teisės aktų;
  • gauti informaciją apie teisės aktų projektus;
  • dalyvauti savivaldybės tarybos ir jos komitetų darbe ir pareikšti gyventojų nuomonę, teikti siūlymus.

Šiuo metu Marijampolės savivaldybėje išrinkti 52 seniūnaičiai, neatsiradus kandidatų vis dar neišrinktas Marijampolės sen. Kumelionių seniūnaitijos seniūnaitis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite