Angle down Atgal

Dar šeši vaikai turės jaukius namus

Kėdainių rajono savivaldybės taryba pritarė, kad už 30 000 eurų būtų įsigytas dar vienas butas, kuris bus paskirtas bendruomeniniams vaikų globos namams. Čia šeimyniškai apsigyvens ir savimi rūpinsis 6 vaikai, kurie šiuo metu auga instituciniuose vaikų globos namuose.

Vaikams gyventi tinkamo buvo pirmame aukšte teko ilgokai paieškoti. Viename tokiame bute apsigyvena 6 vaikai. Du butus pavyko rasti šiek tiek anksčiau, o trečiasis, kurį reikia pritaikyti gyventi vaikui su negalia,  surastas tik dabar.  81,13 kv. m bendro ploto butas yra patogioje vietoje: šalia parduotuvės, mokyklų, darželių ir miesto autobusų stotelių − Respublikos gatvės daugiabučio pirmame aukšte. 

Pasak Socialinės apsaugos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės  bendruomeninės socialinės  paslaugos labai pasiteisina ir yra pranašesnės negu institucinė globa. Tuo, kad vaikai saugiai pereitų iš institucinės globos,  24 valandas per parą rūpinasi socialinės darbuotojos ir jų padėjėjos. Jos rūpinasi, kad vaikai išmoktų taip tvarkytis, kad jų gyvenimas beveik niekuo nesiskirtų nuo to, kaip gyvena jų draugai šeimose. Kėdainių pagalbos šeimai centro vadovė Sandra Sagatienė visada pabrėžia, kad šiame darbe darbuotojų kompetencija ir atsidavimas – svarbiausia. Na, o vienas po kito dygstantys bendruomeniniai vaikų globos namai po truputį griauna įsišaknijusias negatyvias visuomenės nuostatas.

Vaikų gynimo dienos proga meras Valentinas Tamulis lankėsi bendruomeniniuose vaikų globos namuose ir bendravo su juose gyvenančiais vaikais, su socialinėmis darbuotojomis ir su vadovais. Savivaldybės tikslas, kad sumažėtų globos įstaigose augančių vaikų skaičius. Dėl to  rajone ir plečiama infrastruktūra bei sparčiai kuriamos ir gerinamos gyvenimo sąlygos. Dar pernai buvo nupirkti du butai, kuriuose po remonto ir pritaikymo darbų įsikurs nauji dveji bendruomeniniai vaikų globos namai. Juose dar šiemet turėtų apsigyventi 12 vaikų. 

Iš viso po visų darbų Kėdainių mieste bus keturi keturių kambarių butai. Visi jie bus įrengti patogiai ir tvarkingai gyventi, apstatyti baldais bei reikiama įranga. Iš viso juose nuolat galės gyventi 24 vaikai. Iki tol bendruomeninių paslaugų savivaldybėje dar nepakako, tačiau planuojama, kad 2021 metais institucinių vaikų globos namų nebeliks.

Kėdainių rajono savivaldybė nuo 2019 metų vykdo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai  finansuojamą projektą „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Kėdainių rajono savivaldybėje“. Projekto lėšomis Kėdainių savivaldybė iš viso įsigis 3 keturių kambarių butus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite