Angle down Atgal

Dantys negenda šiaip sau: 12 karieso priežasčių

Visi žinome, kad dantų sveikata priklauso nuo to, kaip mes valgome ir kaip prižiūrime burnos ertmę. Deja, yra kitų karieso atsiradimo priežasčių, kurias žino mažai kas.

1. Skrandžio, kepenų, inkstų ligos, taip pat endokrininės ir nervų sistemų sutrikimai.

2. Netinkamas mitybos režimas (per dažnas užkandžiavimas) ir nesubalansuota mityba (pavyzdžiui, piktnaudžiavimas saldumynais).

3. Imuniteto nusilpimas nulemia bendro organizmo atsparumo sumažėjimą ir atveria kelią ligas sukeliantiems mikroorganizmams įsiskverbti į vidų.

4. Dėl kieto maisto trūkumo (pavyzdžiui, morkų, obuolių) nevyksta natūralus dantų apsivalymas, todėl ant jų kaupiasi ligas sukeliančios bakterijos ir susidaro akmenys.

5. Nepakankamas skysčių vartojimas.

6. Nereguliarūs vizitai pas odontologą. Dantų nesigydantis žmogus greitai juos praranda.

7. Fiziologiniai žmogaus ypatumai (pavyzdžiui, seilių trūkumas ar perteklių, jų sudėtis ir savybės).

8. Nėštumas, žindymas gali susilpninti dantis, todėl nėščioms moterims būtina kuo anksčiau apsilankyti pas dantų gydytoją ir vartoti kalcį bei vitaminus.

9. Nekokybiškas geriamas vanduo (pavyzdžiui, toks vanduo, kuriame trūksta ftoro).

10. Paveldimumas.

11. Netinkamas dantų valymas. Gerai neišvalant dantų, tarp jų lieka maisto likučių, kurie tampa bakterijų dauginimosi židiniais.

12. Nuolatinis stresas sukelia kraujagyslių spazmus, sutrinka kraujo apytaka ir dantys nebegauna jiems reikalingų medžiagų ir mikroelementų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite