Angle down Atgal

Danijoje vykstančiose pratybose Lietuvos kariai ruošiasi operacijai Irake

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono karių būrys dalyvauja pratybose Danijos Karalystėje, jose vertinamas Lietuvos ir Danijos karių pasirengimas dalyvauti NATO misijoje Irake (angl. NATO Mission Iraq, NMI).

Į tarptautinę operaciją Irake Lietuvos kariai išvyks šių metų lapkričio mėnesį ir dalyvaus iki kitų metų balandžio, pažymima Lietuvos kariuomenės pranešime. Misijos metu Danijos mobilios apsaugos kuopos sudėtyje Lietuvos kariai atliks pajėgų apsaugos užduotis – užtikrins tiek bazės, tiek už bazės ribų irakiečių karius rengiančio NATO personalo apsaugą. Ši užduotis atliekama siekiant apsaugoti NATO mokymo personalą nuo pavienių ISIS būrių, rengiančių išpuolius prieš vietines saugumo pajėgas, vyriausybės atstovus ir civilius gyventojus.

„Lietuvos kariams bus patikėtas mūsų sąjungininkų, dalyvaujančių mokymo misijoje Irake, saugumas. Kalbame apie žmonių gyvybes, tai – didelis pasitikėjimo ženklas ir didelė atsakomybė. Tačiau Lietuvos kariai atlikti tokias užduotis treniruojasi kiekvieną savo tarnybos dieną, o šiai misijai rengėsi dar papildomą pusmetį, todėl dėl mūsų užduoties, dėl sąjungininkų saugumo esu ramus. Taip pat džiaugiuosi, kad į užduotį vykstame Danijos padalinio sudėtyje – su šia šalimi mus sieja ilgamečiai karinio bendradarbiavimo santykiai, įskaitant ir dalyvavimą tarptautinėse operacijose. Danijos kariai – ilgamečiai ir patikimi mūsų partneriai“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Pasirengimą būtent šiai operacijai Lietuvos kariai pradėjo birželį, rugsėjo 22 – spalio 20 dienomis vykstančios pratybos – paskutinė pasirengimo misijai dalis. Iš viso į pajėgų apsaugos misiją išvyks 34 Lietuvos kariai, dar du kariai šiuo metu tarnauja misijos štabe.

NATO misija Irake (NMI) yra nekovinė operacija, kurios tikslas – sustiprinant Irako kariuomenę ir saugumo institucijas įgalinti jas kovoti su terorizmu, užkirsti kelią ISIS veiklai Irake ir stabilizuoti šalį. Pradėti šią misiją buvo nutarta 2018 m. liepos mėnesį NATO viršūnių susitikime Briuselyje, gavus Irako vyriausybės prašymą. Šių metų vasarį NATO gynybos ministrų susitikime buvo pritarta šios misijos išplėtimui.

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite