Angle down Atgal

Dainų slėnio detalusis planas: gyventojų nerimą sklaidė kompromisu

Penktadienį savivaldybėje visuomenei buvo pristatytas Dainų slėnio detalusis planas. Į pristatymą susirinkusiems Dainų slėnio kaimynystėje įsikūrusiems gyventojams didžiausią susirūpinimą kėlė šalia jų sklypų formuojamas sklypas su servitutiniu keliu. Po ilgų diskusijų tarp plano rengėjų, savivaldybės atstovų ir gyventojų, buvo surastas kompromisas, kad nenukentėtų gyventojų interesai.

Į planuojamus pokyčius įeina beveik 24 ha teritorija tarp J. Basanavičiaus, Šilo, Kranto gatvės bei pėsčiųjų ir dviračių tako. Pagal praėjusių metų rugsėjo 13 dieną tuomečio Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio įsakymu pasirašytą detalųjį planą, minėtą miškų ūkio paskirties teritoriją planuojama padalinti į du ir daugiau atskirų žemės sklypų, pakeisti jų paskirtį ir būdą bei nustatyti teritorijos naudojimo reglamentus. Šio plano rengėja yra Vilniuje įsikūrusi UAB „Urbanistika“, o projekto vadovė – Andželika Kažienė.

Paveikslėlyje oranžine spalva pažymėtoje teritorijoje planuojami trys visuomeninės paskirties sklypai, kuriuose galima visuomeninių statinių statyba. Šioje teritorijoje medžių kirtimai, jeigu to prireiks, taip pat būtų įteisinti. Šalia tamsiai žalia spalva pažymėtoje teritorijoje numatomi visuomeniniai želdiniai, o tamsiai pilka spalva pažymėtose teritorijose numatomos aikštelės.

Žalia spalva pažymėtos teritorijos, kurią į dvi dalis skiria servitutinis kelias, kraštovaizdžio keisti neplanuojama, tad ir medžių kirtimas joje nenumatomas.

Daugiausia diskusijų gyventojams kėlė šviesiai vakarinėje Dainų slėnio pusėje esantis, pilka spalva pažymėtas (12 numeriu) sklypas, besiribojantis su privačiais alytiškių sklypais.

Gyventojai projektuotojos klausė, iš kur ten atsirado servitutinis kelias ir kam ten jis iš viso yra reikalingas.

Projekto rengėjai paaiškino, kad toje teritorijoje yra nutiesti inžineriniai tinklai – dujotiekis, vandentiekis, kanalizacija.  Pagal galiojančius teisės aktus, inžineriniai tinklai miško žemėje negali būti. Siekiant juos išsaugoti, reikalingas privažiavimas prie jų – servitutinis kelias. Gyventojai projektuotojams pateikė siūlymą servitutinį kelią naikinti, o tai reiškia, kad turėtų būti iš miško žemės iškeliami ir inžineriniai tinklai. Paaiškėjo, kad be jų liktų vienas privatus sklypas.

Žmonės nerimavo, kad, patvirtinus detalųjį planą, su privačiais sklypais besiribojantis sklypas pakeis savo vaizdą, kad jame bus kertami medžiai, o jame esantis servitutinis kelias gali virsti dar viena transporto priemonių trasa.

Projekto rengėjai patikino, kad šioje teritorijoje jokie medžių kirtimai nenumatomi.

Po diskusijų buvo priimtas kompromisas – servitutinį kelią naikinti, minimą sklypą formuoti mažesnį, į jį neįtraukiant teritorijos, besiribojančios su privačiu sklypu, į kurį ateina inžineriniai tinklai. Nuspręsta ten įrengti atskirą aikštelę, privažiavimą prie jų.

Šiuos pakeitimus planuojama padaryti maždaug per mėnesį ir gyventojams juos atskirai pristatyti viešu pristatymu.

Gyventojai domėjosi, kas konkrečiai bus oranžine spalva pažymėtose teritorijose, tačiau į šį klausimą savivaldybės atstovai kol kas atskyti negalėjo, esą tai priklausys nuo savivaldybės vadovų, tarybos sprendimų. Gyventojai nerimavo, kad tie sprendimai į jų gyvenamąją zoną neatneštų dar daugiau chaoso, triukšmo, nei iki šiol.

„Supraskite, savivaldybės noras – sutvarkyti Dainų slėnį, jį įveiklinti, populiarinti jame turizmą“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėja Vilma Bartusevičienė.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite