Angle down Atgal

Dainius Ručinskas amžinojo poilsio atguls Sudervės kapinėse

Eidamas 83-iuosius metus po ilgos ir sunkios ligos spalio 2 dieną mirė ilgametis Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Vilniaus skyriaus narys, ilgametis naujienų agentūros ELTA žurnalistas Jonas Dainius Ručinskas. Iki pat paskutinių gyvenimo dienų jis turėjo nuolatinę rubriką "Šiaulių naujienose", buvo aktyvus LŽS svetainės autorius, bendravo su buvusiais kolegomis, dalijosi didžiulio savo fotoarchyvo nuotraukomis.

J. D. Ručinskas gimė 1938 m. birželio 11 d. Kelmėje. Nemažą savo gyvenimo dalį praleido Šiauliuose, kuriuos tikrai pamilo, daug apie šį miestą rašė.

1957 metais baigė Šiaulių darbo jaunimo vidurinę mokyklą. Dar besimokydamas dirbo Šiaulių rajono laikraštyje „Leninietis“, rašė apybraižas į žurnalus „Jaunimo gretos“, „Mūsų žodis“.

1959–1969 metais studijavo Vilniaus pedagoginiame institute lietuvių kalbą ir literatūrą, dirbo instituto laikraščio „Tarybinis pedagogas“ atsakinguoju sekretoriumi.

1965 m. buvo Šiaulių miesto laikraščio „Raudonoji vėliava“ kultūros skyriaus vedėjas. Vėliau apsigyveno Vilniuje. Nuo 1976 m. dirbo Laikraščių ir žurnalų susivienijimo „Periodika“ konsultantu, Vietinės pramonės ministerijos leidybos biuro vyr. redaktoriumi, išleido apie 60 leidinių apie šalies kultūros įstaigas, pramonės įmones.

1978 m. Vilniaus universitete baigė žurnalistiką ir net 36 metus (1976–2012) dirbo Eltos žurnalistu. Daugiausia rašė žemės ūkio, gamtos apsaugos, teisėsaugos temomis.

Ypač domėjosi aplinkosauga, jam labai rūpėjo Lietuvos gamta, jos išsaugojimas. Buvo vienas iš žurnalistų klubo A (Aplinkosauga) įsteigimo iniciatorių ir signatarų.

Į LŽS buvo priimtas 1970 metais, ir visą laiką aktyviai dalyvavo sąjungos veikloje. Pastaraisiais metais daug rašė į LŽS svetainę. Buvo bene aktyviausias šios svetainės autorius. 2008 m. buvo apdovanotas medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“. Iki pat paskutinių gyvenimo dienų turėjo nuolatinę rubriką "Šiaulių naujienose".

Lietuvos žurnalistų šeima neteko gabaus ir darbštaus kolegos, aktyvaus aplinkosaugininko, gero bičiulio.

--------------------------------------------

Urna su Velionio Dainiaus Ručinsko palaikais bus pašarvota spalio 4 d., sekmadienį, Vilniuje, Jeruzalėje, Laidojimo paslaugų cente šalia Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios (Kalvarijų 329), 2 salėje. Atsisveikinimas - nuo 16.00 iki 21.00 val. ir spalio 5 d., pirmadienį, nuo 8.00 iki 12.00 val. Laidotuvės - Sudervės kolumbariume.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite