Angle down Atgal

D. Žukauskas žada teismui skųsti atleidimą iš Kauno policijos vadovo pareigų

Iš Kauno apskrities policijos viršininko pareigų atleistas Darius Žukauskas žada šį generalinio komisaro sprendimą skųsti teisme.

D. Žukauskas teigia, kad jokių įstatymų nepažeidė, o tyrimas jo atžvilgiu atliktas netinkamai.

„Jokiose neteisėtose veiklose nedalyvavau, įstatymų nepažeidžiau. Tikiu teisingumu ir ginsiu savo teises teisme. 29-eri metai tarnybos žmonėms – geriausi mano gyvenimo metai“, – BNS atsiųstame komentare teigė D. Žukauskas.

Jis tvirtina, jog atleidimas grindžiamas jam atimta teise dirbti su įslaptinta informacija, nes jis esą nesutiko tikrintis poligrafu, tačiau tai nėra tiesa.

„Mano pozicija vienareikšmė – atleidimas neteisėtas. Užtikrinu, kad sutikau atlikti tyrimą poligrafu, bendradarbiavau su jį atliekančiu specialistu“, – teigia D. Žukauskas.

Atleistas Kauno policijos vadas taip pat nurodo patikimumo tyrimo metu prašęs rinkti ir remtis informacija dėl jo profesinės veiklos iš Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų, Valstybės sienos apsaugos tarnybų, muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos.

„Į mano prašymus nebuvo atsižvelgta, tyrimas atliktas vienašališkai“, – tikina jis.

Pasak Policijos departamento, vidinis patikrinimas dėl įtartinų D. Žukausko ryšių pradėtas gavus informacijos atliekant ikiteisminį tyrimą, kuriame Kauno policininkas Donatas Karalukas įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų. Įtariama, kad jis galėjo dengti nelegalų verslą.

Pasak departamento, D. Žukausko patikrinimo metu surinkta daug informacijos ir medžiagos ir konstatuota, kad D. Žukausko asmeninės savybės, elgesys, ryšiai su tam tikrais asmenimis kelia pagrįstų abejonių dėl jo patikimumo ir galimybės jam toliau dirbti su įslaptinta informacija. Policija pabrėžia, kad buvo vertinamos tik D. Žukausko asmeninės savybės, bet nebuvo sprendžiama dėl jo kaltės padarius kokį nors nusikaltimą.

Departamentas taip pat tęsia tarnybinį patikrinimą dėl jo ir buvusio Kauno kriminalinės policijos vieno iš vadovų Giedriaus Sklado veiksmų Tenerifėje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite