Angle down Atgal

D. Trumpo komanda išdėstė gynybos argumentus, prieštaravo J. Boltono iškvietimui

JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) teisininkų komanda, antradienį baigdama dėstyti gynybos argumentus, labai stengėsi įrodyti, kad buvusio nacionalinio saugumo patarėjo Johno Boltono (Džono Boltono) liudijimas nėra svarbus, o Senatas rengėsi debatams, ar iškviesti J. Boltoną ir kitus liudytojus į prezidento apkaltos teismą.

„Tai turėtų baigtis dabar, kuo greičiau“, – pareiškė Baltųjų rūmų vyriausiasis teisininkas Patas Cipollone (Patas Sipolonė), užbaigdamas gynybos argumentų pristatymą, kurio metu D. Trumpas buvo vaizduojamas auka, o respublikonų viltis dėl greitos teismo pabaigos žlugdantis potencialus liudytojas J. Boltonas – nesvarbiu veikėju.

Nors per ankstesnę dieną vykusį posėdį gynybos komanda beveik nekalbėjo apie J. Boltoną, advokatas Jay Sekulowas (Džėjus Sekulovas) tiesiogiai ėmėsi šio klausimo ir „nepriimtinu“ pavadino jo rankraštį, kuris, kaip teigiama, prieštarauja svarbiam gynybos argumentui dėl D. Trumpo reikalų su Ukraina.

Šiuo argumentu siekta užbėgti už akių demokratų raginimams iškviesti papildomų liudytojų, įskaitant J. Boltoną. Pastarasis būsimoje knygoje rašo, jog D. Trumpas pasakė jam norintis sulaikyti karinę pagalbą Ukrainai, kol ši padės tirti prezidento politinio varžovo, demokrato Joe Bideno (Džo Baideno) veiklą.

„Tai ne nutekinimų ir nepagrįstų rankraščių žaidimas“, – sakė J. Sekulowas.

Pirmadienį vakare D. Trumpo advokatas Alanas Dershowitzas (Alanas Deršovicas) pateikė argumentą, kad niekas J. Boltono rankraštyje, net jei jis teisingas, neprilygsta apkaltos vertam nusižengimui.

J. Sekulowas taip pat siekė pakirsti pasitikėjimą J. Boltono knyga ir pažymėjo, kad generalinis prokuroras Williamas Barras (Viljamas Baras) ginčijo J. Boltono jam priskirtus komentarus.

Teisininkų komanda taip pat leidosi į sritis, kurias demokratai laiko nesusijusiomis su apkalta, ir kritikavo buvusį FTB direktorių Jamesą Comey (Džeimsą Komį), be to, pasinaudojo FTB pripažintomis sekimo klaidomis atliekant tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus.

D. Trumpo advokatai įrodinėjo, kad JAV konstitucijos sudarytojai pasirūpino užtikrinti, kad apkalta būtų siaurai apibrėžiama, o atitinkami nusikaltimai – aiškiai išvardyti.

„Kartelė apkaltai negali būti nuleista taip žemai, – sakė J. Sekulowas. – Pavojus. Pavojus. Pavojus. Šiuos [apkaltos] straipsnius būtina atmesti. Konstitucija to prašo. Teisingumas to reikalauja.“

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite