Angle down Atgal

D. Trumpas: JAV „turi teisę“ sužinoti prezidento rinkimų laimėtoją balsavimo dieną

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį dar kartą pasėjo abejonių dėl balsalapių skaičiavimo po rinkimų dienos, pareiškęs, kad šalis „turi teisę“ tą pačią dieną sužinoti nugalėtoją.

„Turite turėti datą, ir ši data yra lapkričio 3-oji“, – valstybės vadovas sakė lankydamasis Respublikonų nacionalinio komiteto biure Arlingtone Virdžinijos valstijoje.

„Ir turėtume turėti teisę sužinoti, kas laimėjo lapkričio 3-ąją“, – pridūrė jis.

D. Trumpas turėjo galvoje savo reikštą nepritarimą JAV Aukščiausiojo Teismo atsisakymu kištis į sprendimą, leidžiantį Pensilvanijoje skaičiuoti paštu atsiųstus balsalapius, gautus po pagrindinės rinkimų dienos praėjus iki trijų dienų.

Šis sprendimas buvo priimtas iškilus logistikos sunkumų, šalyje tęsiantis koronaviruso pandemijai, paskatinusiai labai didelę rinkėjų dalį pasirinkti balsavimą paštu.

Pensilvanija laikoma svarbia svyruojančia valstija. Tiek D. Trumpas, tiek jo varžovas demokratas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pastarosiomis dienomis joje ne kartą dalyvavo kampanijos renginiuose.

„Tokie dalykai negali būti atidėliojami daug dienų ir galbūt savaičių“, – D. Trumpas kalbėjo amerikiečiams balsuojant visoje šalyje, nors jau daugiau kaip 100 mln. piliečių yra balsavę iš anksto.

„To daryti negalima. Visas pasaulis laukia. Šalis laukia. Tačiau visas pasaulis [taip pat] laukia“, – pridūrė prezidentas, siekiantis antrosios kadencijos.

Paklaustas, ar jau yra parašęs pergalės arba pralaimėjimo pripažinimo kalbą, D. Trumpas atsakė neigiamai.

„Žinot, laimėti yra lengva, – pareiškė jis. – Pralaimėti niekada nebūna lengva – man tai nelengva.“

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite