Angle down Atgal

D. Razmuvienė: nerimą kelia koronaviruso plitimas mokyklose, neatsekami atvejai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės teigimu, šalyje šiuo metu fiksuojami 125 aktyvūs židiniai.

Pasak epidemiologės, didėja neatsekamų koronaviruso atvejų procentas. Nerimą epidemiologams kelia ir viruso plitimas ugdymo įstaigose.

„Židiniai fiksuojami visoje Lietuvoje. Aišku, jų skaitlingumas yra skirtingas. Šiandien aktyvių židinių yra 125, o vadinamųjų prigesusių, kurie turi būti sekami 28 dienas, – 43“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė D. Razmuvienė.

Jos teigimu, vėl registruojama nemažai šeiminių protrūkių.

„Iš tų šeimyninių protrūkių asmenys užkrečia savo šeimos narius, susirgimai išplinta į ugdymo įstaigas, darbovietes“, – kalbėjo NVSC epidemiologė.

D. Razmuvienė taip pat teigė, kad nerimą kelia COVID-19 plitimas ugdymo įstaigose.

„Iš viso nuo rugsėjo 1-osios beveik 250 mokyklų yra fiksuoti susirgusieji. Didžioji dalis yra moksleivių. (...) Stebimas vidinis viruso plitimas mokyklose, šiandien fiksuotos 45 ugdymo įstaigos, kuriose virusas plinta pačiose mokyklose“, – sakė D. Razmuvienė.

Naudojama 57 proc. „kovidinių“ lovų

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, COVID-19 ligoniams gydyti jau naudojama 57 proc. vadinamųjų „kovidinių“ lovų.

„Pradėjo intensyviau augti ligoninių lovų, kurios skirtos koronaviruso pacientams, užimtumas. Praėjusią savaitę turėjome šiek tiek daugiau nei 40 proc. Dabar turime 57 proc. Tai būtent COVID-19 pacientams skirtos lovos. Bus šiandien dar kalbamasi su organizuojančiomis institucijomis apie galimybes tą lovų skaičių išplėsti“, – teigia A. Veryga.

Anot A. Verygos, pasiekę 70 proc. reikės stabdyti tam tikrų planinių paslaugų teikimą, kad medikai galėtų nukreipti išteklius naujajam koronavirusui gydyti.

„Tai reiškia, kad dalis įstaigų turės persitvarkyti savo darbą. Dalį lovų, kurios anksčiau buvo skiriamos vieniems pacientams, dabar skirti koronaviruso pacientams, kad jiems būtų spėjama teikti pagalbą“, – teigia A. Veryga.

„Situacija šalyje yra tikrai negerėjanti. Deja, bet auga užsikrėtusiųjų skaičius. Auga asmenų procentas, kurių užsikrėtimo kelio jau nėra įmanoma atsekti. Tai reiškia, kad infekcija šalyje plinta“, – teigė ministras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite