Angle down Atgal

D. Miniataitė apie savo kandidatūrą į žemės ūkio ministrės postą: tikrai buvo netikėta

Kandidatė į žemės ūkio ministres, buvusi Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė sako, kad šis pasiūlymas, kurio sulaukė praeitą savaitę, jai buvo netikėtas.

„Tikrai buvo netikėta, apie tai net negalvojau ir net nesapnavau, atvirai pasakius. Žinoma, galvojau, bet įvertinau kai kuriuos momentus, ir manau, kad apsisprendžiau kandidatuoti. Įvertinau, ką galėsiu padaryti, kokią turiu patirtį, kokių žinių, informacijos, žinojimą apie sektorių, sistemą. Galiu pasakyti, kad turiu panašių patirčių dirbant panašų darbą. Buvau ir viceministrė, dalyvavau derybų procese dėl narystės ES. Nėra visiškai naujiena man“, – žurnalistams teigė D. Miniataitė.

Anot jos, pirmieji darbai ministerijoje būtų pridėtinės vertės žemės ūkio, maisto ir žuvininkystės sektoriuose didinimas.

„Kas yra pastebėta ne tik mūsų, bet pastebi ir Europos Komisija, kad nepaisant to, jog milijardinės paramos ateina, proveržio šioje srityje nėra. Manau, kad vis dėlto pridėtinės vertės kūrimas ir konkurencingumo didinimas šiandien yra vienas svarbiausių uždavinių. Čia kalbame sąsajoje su žaliąja pertvarka.

Pridėtinė vertė turi atsirasti naudojant inovatyvias technologijas, aukštesnės vertės produktų kūrimo grandines, kas Europoje yra daroma jau pakankamai ilgą laikotarpį. Reikia Lietuvai tai irgi pradėti. Tada atsiranda darbo vietos regionuose, tada ir jos daugiau apmokamos“, – sakė kandidatė į ministres.

Ji taip pat išskyrė platesnes biomasės panaudojimo galimybes žemės ūkyje, o vienas pagrindinių prioritetų – žaliosios Europos politikos įgyvendinimas.

„Svarbiausiu darbu laikyčiau 2021-2027 metų finansinį laikotarpį. Taip, kaip dabar išsidėliosime strategiškai paramos dalykus ir pagrindinius programinius dokumentus, gyvensime ateinantį dešimtmetį. Labai svarbu patiems susitelkti, rasti dialogą su socialiniais partneriais. Jei to neturėsime, tikrai šitų ambicingų pertvarkų, kurias Europos Komisija savo darbotvarkėje įvardino, kalbu apie žaliąjį kursą, klimato kaitą, (nebus – ELTA)“, – teigė D. Miniataitė.

Kandidatė taip pat teigė, kad su visais ministrais per savo darbą ministerijoje sutarė gerai.

„Su visais ministrais radau kalbą ir niekada nepriklausiau jokiai politinei partijai“, – pabrėžė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite