Angle down Atgal

D. Kuleba: NATO nieko nedaro Rusijai sustabdyti

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį apkaltino NATO kaip organizaciją „tiesiogine prasme nieko nedarant“ dėl Rusijos įsiveržimo į jo šalį, bet pagyrė Europos Sąjungą už „revoliucingus“ sprendimus paremti Kyjivą.

„NATO aljansas, kaip institucija yra visiškai nusišalinusi ir tiesiogine prasme nieko nedaro. Apgailestauju, kad turiu tai pasakyti“, – D. Kuleba sakė per Pasaulio ekonomikos forumą (PEF) Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

Tačiau Ukrainos diplomatijos vadovas gyrė Briuselį už „revoliucingus, novatoriškus sprendimus, net jeigu jie patys nesitikėjo jų priimti“.

Rusijai vasario 24 dieną pradėjus plataus masto puolimą ukrainiečių visuomenė labai tikėjosi, kad į pagalbą šaliai atskubės NATO, o ne Europos Sąjunga.

„Karo pradžioje visuomenėje vyravo nuotaikos, kad NATO yra stipri jėga, o ES tegali reikšti vienokį ar kitokį susirūpinimą“, – sakė užsienio reikalų ministras.

„Tačiau karas visada yra išbandymas, nuplėšiantis kaukes“, – kalbėjo jis.

Vis tik D. Kuleba pasitikslino pareiškęs, kad  kai kurios „NATO sąjungininkės mums padeda“.

Kyjivas jau seniai skundėsi, kad nesulaukia aiškumo iš NATO dėl šalies siekių stoti į šį gynybinį aljansą. Šiam žingsniui intensyviai priešinosi Maskva.

Nuo karo Ukrainoje pradžios ES Maskvai įvedė daugybę sankcijų ir netgi tikisi pasiekti susitarimą dėl naftos embargo Rusijai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite