Angle down Atgal

COVID-19 situacija Šiauliuose ir toliau kelia nerimą – raginama prisiminti, kaip gyvenome kovą

Pirmadienį ryte Šiaulių miesto savivaldybė surengė spaudos konferenciją, kurios metu Šiaulių miesto sveikatos įstaigų atstovai kalbėjo apie COVID-19 situaciją Šiauliuose ir Šiaulių miesto sveikatos įstaigose.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovės Simonos Abromavičienės teigimu, Šiaulių apskrityje per praėjusią savaitę (rugsėjo 21–27 dienomis) nustatyti 185 COVID-19 atvejai ir vienas įvežtinis atvejis Šiaulių rajone. Iš visų registruotų atvejų, 82 nustatyti Šiaulių mieste. Dauguma atvejų yra susiję su jau registruotais židiniais – 103 ir 9 antriniai siejami su Radviliškio ligonine, 4 atvejai nustatyti Kuršėnų ligoninėje, 30  ir 9 antriniai – Šiaulių ligoninėje, 5 atvejai įmonėje „Ignitis“, 7 ir 4 antriniai siejami su Kelmės pienine.

Naujausiais duomenimis, Radviliškio ligoninėje serga 42 darbuotojai, 61 pacientas. Saviizoliacijoje yra 73 asmenys. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje serga 31 asmuo – 20 darbuotojų ir 11 pacientų. Kuršėnų ligoninėje Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje COVID-19 nustatytas 4 pacientams. Nustačius infekcijos atvejus gydymo įstaigose, buvo atlikta neplaninė kontrolė, nustatyti pažeidimai susiję su infekcijų kontrole.

Praėjusią savaitę COVID-19 infekcija nustatyta ir Šiaulių miesto ugdymo įstaigose: lopšelyje-darželyje „Drugelis“, lopšelyje-darželyje „Kregždutė“, lopšelyje-darželyje „Rugiagėlė“, lopšelyje-darželyje „Bitė“, lopšelyje-darželyje „Trys nykštukai“.

Koronavirusas taip pat nustatytas ir viename Kuršėnų lopšelyje-darželyje bei Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovo mokykloje. Ugdymo įstaigose daugiausia atvejų nustatyti personalo darbuotojams.

COVID-19 infekcija sutrikdė trijų Šiaulių ligoninės skyrių darbą 

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos teigimu, praeitos savaitės pradžią galima vadinti išskirtinio streso dienomis. Pirmadienį vieną iš neurologijos skyriaus pacienčių ruoštasi išleisti į slaugos ligoninę, bet atliktas COVID-19 testas parodė teigiamą rezultatą. Kilo didžiulis nerimas, nes buvo neaišku, kiek yra besimptomių atvejų, kokio lygio yra infekcijos išplitimas ligoninėje. Vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymu, praėjusią savaitę Šiaulių ligoninėje testuoti visi darbuotojai.

Iš viso Respublikinėje Šiaulių ligoninėje COVID-19 nustatytas 3 gydytojams. Vienas dirba neurologijos skyriuje,  kitas – reabilitacijos, o trečias – akių ligų skyriuje. Taip pat COVID-19 patvirtintas ir 8 slaugytojams, 4 slaugytojo padėjėjams, 3 pagalbiniams darbuotojams, ir 7 pacientams. Šie skaičiai buvo penktadienį. 

Šiandienos duomenimis, COVID-19 patvirtintas dar dviems neurologijos skyriaus pacientams, vienas iš jų išsiųstas į Rokiškį, nes kitų bėdų neturi, kitas perkeltas į Infekcinį skyrių.

Saviizoliacijoje yra 67 ligoninės darbuotojai – neurologijos skyriuje 33, reabilitacijos – 13, akių ligų skyriuje – 21.

Pasak R. Mažeikos, Reabilitacijos skyrius turi tamprų sąlytį su Neurologijos skyriaus pacientais, kuriems Reabilitacijos skyriuje atliekamos įvairios procedūros. Taigi šio židinio išplitimas aiškus. Daugiau klausimų sukėlė COVID-19 infekcijos plitimas akių ligų skyriuje. Susirgę asmenys nesusiję su neurologijos skyriumi, todėl Šiaulių ligoninės vadovybė aiškinosi užsikrėtimo aplinkybes. Paaiškėjo, kad ligoninės darbuotojai rugsėjo 12 dieną buvo išvykę į ekskursiją, drauge važiavo autobusu. Po ekskursijos dvi darbuotojos susirgo, COVID-19 testai nebuvo atlikti. Pasijutusi geriau, viena darbuotoja grįžo į darbą, kita atostogavo.

„Ši situacija – rimta pamoka mums visiems, apie tai, kokių pasekmių gali sukelti prarastas budrumas. Turint omenyje, kad Šiauliuose nustatytas COVID-19 ligos protrūkis, šeimos gydytoja turėjo įvertinti riziką prieš nutraukdama nedarbingumo pažymėjimą. Šiuo metu atliekamas situacijos tyrimas ir aiškinamasi, kas dėl to kaltas“, – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius.

Židiniu tapusi Šaulių ligoninė veiklos nestabdo

Nepaisant to, kad Šiaulių ligoninė yra vienas labiausiai nerimą keliančių COVID-19 židinių mieste, ligoninė savo veiklos nestabdo, darbą vykdo taip, kaip iki šiol.

„Savaitgalis praėjo ramiai, naujų problemų neturime. Dalis akių ligų skyriaus kelionėje turėjo kontaktus su sergančiu, todėl yra saviizoliacijoje, kita dalis liko dirbti. Teikiame tiek būtinąją, tiek konsultacinę pagalbą, nukeltos tik planinės operacijos. Panaši situacija ir Neurologijos skyriuje. Vienas gydytojas dėl susiklosčiusios situacijos grįžo iš atostogų. Skyrius dirba, teikiama skubioji pagalba. Laikinai, kol medikai grįš iš saviizoliacijos, sustabdyta naujų pacientų registracija. Kitos konsultacijos, registracija vyksta, pacientai priimami“, – sakė R. Mažeika.

Pasak R. Mažeikos, dabar ligoninė gyvena visai kitą gyvenimą, negu gyveno balandžio mėnesį – per savaitgalį į ligoninę kreipėsi ne vienas ir ne du miokardo infarktu, insultu ir kitais susirgimais besiskundžiančių pacientų. „Dirbam ir gyvenam kartu su virusu“ – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius.

Šiuo metu sunkių COVID-19 infekcija sergančių ligonių nėra, bet yra tokių, kur serga gretutinėmis ligomis. Tokie pacientai vis tiek patenka į Infekcinių ligų skyrių. Šiame skyriuje šiuo metu gydoma 19 pacientų.

Atsižvelgiant į situaciją, pacientų lankymas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje draudžiamas. Įleidžiami tik terminalinės būklės pacientų artimieji.

COVID-19 įsibrovė ir į polikliniką

Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis teigė, kad situacija poliklinikoje nedaug pasikeitusi. Darbo dienomis vykdoma daugiau nei 1000 kontaktinių priėmimų ir 700–800 nuotolinių konsultacijų. Pasak direktoriaus, kiekvieną savaitę patikrinama 15–20 proc. poliklinikos darbuotojų, laikomasi visų apsaugos priemonių. Šiuo metu COVID-19 sergančių darbuotojų nėra. Du medikai saviizoliacijoje, nes taip pat dirba ir Radviliškio ligoninėje.

Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aurika Koncienė teigė, kad poliklinika veikia įprastai, kasdien vykdoma po 400 tiesioginių kontaktų, laikomasi visų apsaugos priemonių. Praėjusią savaitė 4 poliklinikos darbuotojai turėjo privalomai saviizoliuotis. Iš jų du medikai lankėsi Šiaulių ligoninėje. Vienam rugsėjo 22 dieną patvirtintas teigiamas COVID-19 testas. Visi trys slaugos darbuotojai yra ir vienas gydytojas yra saviizoliacijoje.

Rugsėjo 26 dieną COVID-19 infekcija nustatyta Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos darbuotojai, visi trys kontaktą turėję asmenys izoliuoti. Taigi šiuo metu serga du poliklinikos darbuotojai, o 7 yra saviizoliacijoje. 

Dėl įtemptos situacijos didinamos mobilaus punkto darbo apimtys

Nuo praėjusios savaitės mobilus punktas dirba šešias dienas per savaitę, po dvi pamainas, keičiasi dešimt komandų. „Šiandien norintys gali užsiregistruoti antradieniui. Visos kitos dienos dar laisvos. Stengiamasi, kad per dvi dienas visi norintys galėtų pasitikrinti“, – teigė Šiaulių miesto savivaldybės sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė. 

Būtinas socialinio gyvenimo apribojimas

Sveikatos įstaigų atstovai vieningai kartojo, kad COVID-19 infekcijos plitimas nėra tik ligoninės, miesto, ar valstybės klausimas. Tai turi būti kiekvieno piliečio atsakomybė. Negalime būti atsipalaidavę, nes virusas gyvena taro mūsų. 

Šiaulių miesto savivaldybės sveikatos skyriaus vedėjos Viktorijos Palčiauskienės teigimu, situacija Šiaulių mieste ir toliau kelia nerimą, todėl būtinas socialinio gyvenimo apribojimas. Kiek įmanoma, darbas, mokymasis turėtų vykti nuotoliniu būdu. Kitaip tariant, mintimis reikėtų grįžti į kovo, balandžio laikus, atsisakyti susibūrimų, švenčių ir  taip prisidėti prie infekcijos valdymo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite