Angle down Atgal

COVID-19 situacija Ignalinoje – rajonas priskiriamas juodajai zonai

Gruodžio 6 d. vykusiame Ignalinos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje apsvarstyta COVID-19 situacija Ignalinos rajone, švietimo įstaigose.

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vyr. specialistė, savivaldybės gydytoja Jovita Gudelienė, teigė, kad šiuo metu rajone yra 55 asmenys, sergantys COVID-19 liga. Iš viso paskiepyta – 11 094 žmonių (78,5 proc.). Galimai imunizuotų (paskiepytų ir persirgusių) savivaldybės gyventojų dalis – 82,2 proc. Nauji atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų – 573,2, teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas – 9,5 proc. Minėta, kad pandemija šiek tiek slopsta. Ignalinos rajonas pagal susirgimus priskiriamas juodajai zonai.

Mokyklose situacija stabili

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė aptarė situaciją mokyklose. Pasak vedėjos, šiuo metu ji yra stabili. Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijoje, kur mokosi 700 mokinių ir dirba apie 100 darbuotojų, COVID-19 liga serga 5 asmenys (iš jų 3 mokiniai), Vidiškių gimnazijoje – 7 (iš jų  6 mokiniai), Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje – 1 mokinys, Naujojo Daugėliškio skyriuje – 2 (iš jų 1 mokinys), Dūkšto skyriuje – nėra. Šiemet 4 klasės buvo infekcijų plitimą ribojančiame režime. Didžiasalyje ir Dūkšte visą laiką mokytasi kontaktiniu būdu.

Teigiama, kad kontaktinis ugdymas yra įmanomas ir tai galbūt lemia tai, kad daugelis mokinių testuojasi. Ignalinos, Vidiškių, Didžiasalio gimnazijose atitinkamai testuojasi 78, 88, 94 proc. 1–4 klasių mokinių ir 34, 41, 55 proc. 5–10 klasių mokinių. Pasiskiepijusių mokinių skaičius yra nuo 39 proc. Dūkšte iki 65 procentų Vidiškių gimnazijoje. „Labai svarbu, kad skiepytųsi suaugę mokyklose dirbantys asmenys ir rodytų pasitikėjimo mokslu pavyzdį“,– sakė G. Mackonienė. Nepasiskiepijusių darbuotojų Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijoje yra 2, Vidiškių gimnazijoje – 3, Naujojo Daugėliškio skyriuje – 2, Didžiasalyje ir Dūkšte nėra.

Dėl kaukių vaikams prieštaravimų nesulaukta

Nuo gruodžio 1 dienos, įvedus privalomąjį kaukių nešiojimą pradinukams, tėvų prieštaravimų ar skundų Ignalinos rajone nesulaukta. Tėvai apie tai buvo iš anksto informuoti.

Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupėse kas 14 dienų atliekamas paviršių testavimas. Paskutinis toks tyrimas atliktas gruodžio 3 d., nerasta jokių židinių.

Informuota apie tai, kad bus perkami ir mokykloms skirti taip vadinami skanieji (saldainius primenantys) testai, kad vaikams būti maloniau dalyvauti tyrime.

Parengta pagal Ignalinos rajono savivaldybės inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite