Angle down Atgal

COVID-19 situacija Birštono savivaldybėje

Birštono savivaldybės administracija praneša, kad 2020-11-25 duomenimis nuo kovo mėnesio Birštono savivaldybėje 64 gyventojams patvirtinti Covid-19 ligos atvejai, iš jų pasveiko 16 asmenų. Šiuo metu serga 48 asmenys, izoliuojasi 18 asmenų.

Karščiavimo klinikoje, Prienų ligoninėje (per visą sutarties laiką) lankėsi 30 Birštono savivaldybės gyventojų, per praėjusią savaitę – 2 asmenys. Karščiavimo klinika dirba darbo dienomis nuo 9.00 iki 13.00 val. Čia pacientai priimami tik su šeimos gydytojo siuntimu. Visi karščiuojantys ar blogai besijaučiantys asmenys, nesusisiekę su šeimos gydytojau, t. y. po darbo valandų (jei sveikatos būklė neleidžia palaukti, kol galės kreiptis į šeimos gydytoją), kreipiasi į Prienų ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuoto asmens, įtariamo, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmens, turėjusio sąlytį, atmintinė

Atsižvelgdami į sudėtingą ir vis besikeičiančią epidemiologinę situaciją Birštono savivaldybėje, raginame gyventojus laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 viruso plitimo grėsmės prevencija. Birštono savivaldybė, siekdama užtikrinti atitinkamus saugumo reikalavimus, įsigijo vieną efektyviausių ir moderniausių dezinfekavimo priemonių – rūko generatorių DEZIFOG, skirtą patalpų dezinfekcijai nuo koronaviruso. Tai – aparatas, kuris patalpas per trumpą laiką pripildo rūko. Rūkas įsiskverbia į visus tarpelius, dezinfekcinių savybių turinčiomis medžiagomis padengia horizontalius bei vertikalius paviršius, nekenkia augalams, patalpoje tvyro apie 2 valandas. Po dviejų valandų rūkas išsisklaido, patalpomis vėl  saugiai galima naudoti. Nauju, moderniu aparatu jau atlikti dezinfekavimo darbai Birštono savivaldybės administracijos patalpose, jis buvo naudojamas dezinfekuoti ugdymo įstaigų patalpas.

Birštono savivaldybėje paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu

Birštono savivaldybė, reaguodama į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, ėmėsi griežtų priemonių situacijai valdyti. Nuo lapkričio 9 d. klientai  aptarnaujami tik nuotoliniu būdu – el. būdu arba telefonu. Svarbiausi Savivaldybės darbuotojų kontaktai paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje www.birstonas.lt.

Ugdymas Birštono savivaldybėje

Birštono gimnazijoje nuo lapkričio 9 d. tris savaites ugdymas 5–12 klasėms vyks nuotoliniu būdu, pradinis ugdymas vykdomas įprastiniu būdu. Vyriausybė nusprendė, kad pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas ugdomiems vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdymo proceso metu neprivaloma dėvėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Kiti moksleiviai ir toliau turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Tiek darželiuose, tiek mokyklose, tiek vykdant neformaliojo švietimo programas, teikiant švietimo pagalbos konsultacijas kontaktiniu būdu, laikomasi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų sveikatos saugos, higienos sąlygų: lapkričio 11 dieną buvo dezinfekuojamos Birštono gimnazijos ir Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ patalpos.

Apgyvendinimo, maitinimo paslaugos ir laisvalaikis Birštone

Birštono kurorte paslaugas teikia 38 apgyvendinimo objektai ir 9 maitinimo įstaigos, gaminančios maistą ir siūlančios jį išsinešti į namus. Dėl sveikatinimo paslaugų ir puikios miesto infrastruktūros į kurortą atvykę svečiai ras ką veikti visą karantino laikotarpį. Birštonas yra puiki vieta nuotoliniam darbui: atvykus ilgesniam laikui čia galima suderinti darbą ir sveikatinimą. Atvykusieji į kurortą gali mėgautis jaukių vilų, poilsio namų, apartamentų ir viešbučių teikiamomis paslaugomis. Šiuo laikotarpiu Birštone veikia 38 apgyvendinimo įstaigos, tarp kurių 4 didieji objektai – medicininės paskirties paslaugas teikiančios „Eglės sanatorija“, „Tulpės“ sanatorija, sanatorija „Versmė“ ir viešbutis „Vytautas Mineral SPA“. Birštono kurorte ir toliau dirba 9 maitinimo įstaigos („AsMeniška krautuvėlė“, „Audenis“, „Bir. Bur. Bar“, „Burbulas“, „Sultono užkandinė“, „Sušinė“, „Šakočių kepykla“, „Dzūkiškos bandos“, „4 Sezonai“), kurios kviečia užsisakyti ir maistą išsinešti arba siūlo maisto pristatymo paslaugą. Visa kurorto infrastruktūra yra puikiai pritaikyta kokybiško laiko leidimui gamtoje. Birštono savivaldybė garsėja puikiai įrengtomis, nemokamai visiems prieinamomis erdvėmis, kurios viena nuo kitos yra išsidėsčiusios nedideliais atstumais: Nemuno kilpų apžvalgos bokštas, Druskupio vandens garinimo bokštas, Nemuno krantinė, Žvėrinčiaus miškas, Miesto centrinis parkas, Vytauto parkas, piliakalnis ir kitos erdvės.

Asmens sveikatos priežiūros paslaugos

VšĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centras teikia paslaugas karantino metu. Pacientai priimami, taip pat konsultuojami nuotoliniu būdu, būtina išankstinė registracija. Gydytojų darbas vyksta pamainomis, odontologai taip pat teikia paslaugas kontaktiniu būdu. Įstaiga užtikrina saugią aplinką pacientui, laikosi visų saugumo reikalavimų, valdomi žmonių srautai.

Darbas su jaunimu

Vadovaudamosi LR Vyriausybės sprendimais, organizacijos, dirbančios su jaunimu, privalo nevykdyti atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių, mobiliojo darbo su jaunimu komandų veiklų. Darbas su jaunuoliais iš erdvių ir centrų patalpų persikelia į nuotolinę erdvę. Birštono atviroje  jaunimo erdvėje (Jaunimo g. 8) veikla nevykdoma, atviras darbas su jaunimu persikėlė į nuotolinę erdvę.

Muziejaus, bibliotekos veikla

Karantino laikotarpiu, nuo lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d., Birštono muziejuje nevyksta renginiai, Birštono muziejus kviečia pasižiūrėti filmus: „Birštono muziejus“ ir „Trijų šalių dailininkas Nikodemas Silvanavičius“. Birštono muziejus dirba nuotoliniu būdu.
Pandemijos ir karantino metu gyvenimas ir veikla keliasi į virtualią erdvę. Užsivėrė skaityklų durys, negalima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais. Bet bibliotekos darbas nesustojo, jis tik pasikeitė. Skaitytojams parenkamos ir bekontakčiu būdu išduodamos knygos, neįgaliesiems savivaldybės gyventojams ir žmonėms, sulaukusiems 70 metų, teikiama knygnešystės paslauga, organizuojami nuotoliniai renginiai, siūlomos elektroninės paslaugos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite