Angle down Atgal

COVID-19 pacientams lovų skiriama ir Marijampolės bei Jurbarko ligoninėse

Iki šiol 100 lovų COVID-19 infekcija susirgusiems ligoniams turėjusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė, dabartiniu metu pacientų skaičiui padidėjus 2 ar net 3 kartus, jų įsirengia keliasdešimčia daugiau –130.  

Nuo šios savaitės nuspręsta infekcija susirgusiems pacientams gydyti skirti lovų ir Marijampolės bei Jurbarko ligoninėse, kad iš tų vietovių nebereikėtų pacientų gabenti į Kauną.

Pastarosiomis dienomis, pasak LSMU Kauno ligoninės atstovų, joje gydomų COVID-19 pacientų kasdien būna 70–80, ir jų vis daugėja. Tarp pacientų dabar yra nemažai ir jaunesnių žmonių, kuriems reikalinga pagalba dėl COVID-19, teigia LSMU Kauno ligoninės laikinoji Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Jūratė Kuzmickaitė.

Anot ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovės Ritos Butylkinos, daugiau nei pusei stacionarizuotų asmenų prireikia deguonies terapijos. Ir labai svarbu, kad, plintant virusui, kuo mažiau sirgtų medicinos ir slaugos personalo.

Specialistai pabrėžia, kad visiems žmonėms būtina laikytis epidemiologų rekomendacijų ir socialinės distancijos, vengti susibūrimų, kruopščiai ir dažnai plauti rankas, nosį bei burną dengti apsaugine kauke.

„Kai kurių tyrimų duomenimis, nustatyta, kad virusas gali plisti ir per organizmo šalinimo sistemą. Todėl, kalbant buitiškai, tualete visada reikia užvožti unitazo dangtį, prieš nuleidžiant vandenį. Taip sukliudoma virusams sklisti patalpoje aerozoliniu būdu“, – sako Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė R. Butylkina.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite