Angle down Atgal

COVID-19 nustatytas „Maximos“ sandėlininkui, darželinukui, mirusiam Ukmergės gyventojui

Koronavirusas nustatytas į Lietuvą atvykusiam baltarusiui, dar vienam „Maximos“ darbuotojui ir vienam šio tinklo sandėlio darbuotojo artimajam vaikui, lankančiam darželį. Po mirties COVID-19 diagnozuotas ir Ukmergės rajono gyventojui.

Kaip šeštadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), visi šie nauji per parą patvirtinti atvejai – Vilniaus apskrityje, du iš jų – Trakų rajone, susiję su ligos protrūkiu „Maximos“ sandėlyje.

Taip pat nustatytas vienas įvežtinis atvejis – Baltarusijos piliečiui, kuris su savo artimuoju dirba Lietuvoje. Liepos 9 dieną jie atvyko į Lietuvą, darbovietėje jiems buvo liepta išsitirti. Asmenys pasidarė mokamus COVID-19 tyrimus ir vienam iš jų nustatytas koronavirusas. Šiuo metu įmonėje vykdoma išsamesnė epidemiologinė diagnostika.

Tęsiant epidemiologinę diagnostiką dėl bendrovės „Maxima“ sandėlyje kilusio protrūkio, nustatyti trys sąlytį su jau užsikrėtusiu asmeniu turėję asmenys, koronavirusas diagnozuotas darbuotojo vaikui. Pasak NVSC, vaikas lanko Rūdiškių vaikų lopšelį-darželį „Pasaka" – penktadienį specialistai davė nurodymą stabdyti darželio veiklą, vykdyti valymą ir dezinfekciją, bus tiriami darbuotojai. Darželinukas simptomų nejaučia,

Iš viso išaiškinti 24 kartu dirbantys sąlytį su užsikrėtusiuoju „Maximos“ sandėlio darbuotoju turėję asmenys, iš jų didelė rizika nustatyta 7 asmenims.

Kitas su protrūkiu „Maximos“ sandėlyje susijęs atvejis nustatytas dar vienam šio sandėlio darbuotojui. Jis
buvo izoliuotas savaitgalį, kai buvo nustatytas atvejis jo kolegai. Asmenys kartu vykdavo į darbą.

Dar vienas atvejis nustatytas Ukmergės rajono gyventojui po mirties. Asmuo mirė liepos 7-ąją, tiriamos užsikrėtimo aplinkybės. Šeimoje nustatyti 4 sąlytį turėję asmenys. Didelę riziką užsikrėsti turėjo policijos tyrėjas, mažą riziką – trys greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti keturi nauji koronaviruso atvejai, iš viso koronavirusas diagnozuotas 1865 asmenims.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite