Angle down Atgal

COVID-19 nėra tik kvėpavimo takų infekcija: virusas gali pažeisti ir smegenis

Mokslininkai ištyrė koronaviruso aukų smegenų audinio mėginius ir nustatė, jog jų smegenys buvo pažeistos viruso. Pažeidimai panašūs į sukeliamus insulto. 

Tyrimo rezultatai buvo paskelbti leidinyje „New England Journal of Medicine“. 

Magnetinio rezonanso tomografu atlikti tyrimai parodė, kad dėl koronaviruso jų smegenų kraujagyslės paliko retėjančios ir nesandarios. Tai sukelia uždegiminė organizmo reakcija į virusą. 

„Mes nustatėme, kad pacientų, užsikrėtusių SARS-CoV-2 infekcija, smegenys gali būti jautresnės mikrovaskulinių kraujagyslių pažeidimams“, – sakė NIH Nacionalinio neurologinių sutrikimų ir insulto instituto direktorius Avindra Nath. 

Gydytojas A. Nath sakė, kad prieš tyrimą mokslininkai tikėjosi pamatyti žalą, kurią smegenims sukelia deguonies trūkumas. Vietoj to jie rado daugiažidinines žalos sritis, kurios dažniausiai susijusios su insultu ir neuroinflammatorinėmis ligomis.  

Tirti 19 pacientų, 5–73 metų amžiaus, mėginiai.  

„Manome, kad pažeidimai atsirado ne dėl to, kad SARS-CoV-2 virusas tiesiogiai užkrėtė smegenis. Tai labiau ligos sukeltas šalutinis simptomas“, – aiškino gydytojas. 

Tikimasi, kad tyrimo rezultatai padės gydytojams geriau suprasti galimą koronaviruso sukeltų problemų spektrą ir pasiūlyti efektyvesnį gydymą pacientams. 

Pagal Thesun.co.uk. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite