Angle down Atgal

Cisterną peršovęs Šiaulių rajono gyventojas nuteistas už trijų tonų dyzelino sunaikinimą

Šiaulių apylinkės teismas cisterną peršovusį 33-ejų Šiaulių rajono gyventoją pripažino kaltu dėl daugiau kaip trijų tonų dyzelino sunaikinimo, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Vyrui skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė su įpareigojimais ir baudžiamojo poveikio priemonėmis.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2020 metų rugsėjį, medžioklės metu, vyras iššovė iš jam priklausančio ginklo į pravažiuojančio traukinio 55 vagonų sąstato paskutinę cisterną. Iš vagono išsiliejo daugiau nei trys tonos arktinio dyzelino, kurio vertė siekia daugiau nei 3 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, medžiotojas taikėsi į per traukinio bėgius einantį šerną ir taip pataikė į pravažiuojančio traukinio paskutinį vagoną, kuriuo ir buvo gabenamas kuras.

Traukiniui atvykus į Radviliškio geležinkelio stotį pastebėta, kad dalis gabento dyzelino tekėjo pro vagone buvusią skylę. Darbuotojai nusekė išbėgusio kuro pėdsakais, kurie ir atvedė į kaltinamojo medžiojimo vietą.

Teismas nustatė, kad A. J. pažeidė medžiojimo taisykles. Jose numatoma, kad šaudamas medžiotojas privalo įsitikinti, kad šūvis nepavojingas kitiems asmenims bei nepadarys žalos ūkinės veiklos objektams.

„Siekiant išsiaiškinti precedento neturinčio įvykio aplinkybes buvo atliktas didžiulis darbas. (...) Atliktos balistinės užduotys. Jų metu buvo šaudoma iš tirti pateikto A. J. ginklo įvairiu atstumu į metalo lakštą. Nustatyta, kad eksperimento metu gauti ir įvykio vietos apžiūros metu užfiksuotas pažeidimas yra analogiški“, – teigė prokurorė Irena Zgierskytė-Strumilaitė.

Anot prokurorės, pasitelkę droną Šiaulių kriminalistai padarė ortomozaiką – ja užfiksuotas įvykio vietos reljefas, joje esančios kliūtys, statiniai ir konstrukcijos. 

Dar aiškinantis įvykio aplinkybes A. J. atlygino žalą geležinkelio bendrovėms už išbėgusį į aplinką dyzeliną ir jo sutvarkymą.

Teismas, įvertinęs kaltinamojo padarytą veikos pavojingumą ir įvykio aplinkybes, pripažino jį kaltu dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Be nuteistajam skirtos laisvės apribojimo bausmės, vyras įpareigotas dirbti ar būti registruotas Užimtumo tarnyboje, neatlygintinai per keturis mėnesius išdirbti 40 valandų ir dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Vyrui taip pat skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – jam uždrausta laikyti ir nešioti ginklą bei medžioti vienerius metus. Iš vyro konfiskuotas graižtvinis šautuvas su optika.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite