Angle down Atgal

Chorinės muzikos gerbėjams Šiauliuose - net dvi įspūdingos dovanos (VIDEO)

Šiauliuose besitęsiantis IV Tarptautinis vaikų ir jaunimo chorų festivalis pateiks tikrą staigmeną muzikos gurmanams. Šią savaitę skambės net du išskirtiniai koncertai, kurių pasiklausyti galimybė pasitaiko toli gražu ne kasdien.

Įspūdingus koncertus miestui dovanos du Vokietijos kolektyvai, žymūs tiek savo šalyje, tiek bene visame pasaulyje. Tai birželio 6d. koncertuosiantis Christophorus Kantorei choras ir birželio 10d. drauge su Šiaulių "Dagilėliu" pasirodysiantis Augustburgo katedros berniukų choras.

Pasak festivalio organizatoriaus, abu koncertai - išties neeilinis įvykis Šiaulių kultūrinėje padangėje. Štai Augsburgo berniukų choras, kurio šaknys siekia XV amžių – vienas geriausių berniukų chorų Europoje, koncertavęs daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Kinijoje, JAV, Pietų Amerikoje ir Afrikoje, daugybę kartų koncertavęs Popiežiui Vatikane ir Vokietijos Federacinės Respublikos oficialiuose renginiuose Berlyne. Jie bendradarbiavo su pasaulinio garso žvaigždėmis kaip Seras Colin Davis, Fabio Luisi, Thomas Hangelbrock, Mstislav Rostropovisch ir daugeliu kitų. Choras dalyvauja žymiausiuose muzikos festivaliuose kaip Schwetzinger Festspiele, Europäische Festwochen Passau, Festival du musicque sacrée Šveicarijoje. Visa eilė įrašų yra padaryta su žymiausiomis įrašų kompanijomis kaip „harmonia mundi“, „EMI“, „ars musici“, „Deutsche Grammophon“.

Išsamiau apie kolektyvus ir koncertus - vaizdo reportaže

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite