Angle down Atgal

Buvusiam „Grigeo Klaipėda“ direktoriui pareikšti įtarimai

Buvusiam „Grigeo Klaipėda“ direktoriui pareikšti įtarimai ikiteisminiame tyrime, kai į Kuršių marias galimai buvo leidžiamos nuotekos.

„Jis ėjo vadovaujamas pareigas, turėjo įgaliojimus priimti tam tikrus planinius sprendimus, ir tų sprendimų atitinkamai priėmė arba nepriėmė“, – penktadienį teigė ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė.

Anot jos, iš viso įtarimai pareikšti keturiems asmenims.

„Įtarimai pareikšti keturiems asmenims, tarp jų yra ir juridinis asmuo. Pagrindinis straipsnis, dėl kurio juridinis asmuo yra įtariamas, tai yra (...) teisės aktų pažeidimas gamtos saugos srityje, dėl ko yra padaryta didelė žala gamtai. Taip pat jiems yra pareikštas įtarimas dėl dokumentų klastojimo. Esame nustatę, kad įmonė, žinodama, jog leidžia nevalytas nuotekas, imituoja veiklą, jog jie kontroliuoja šių nuotekų kokybę, ima švaraus vandens mėginius ir tokiu būdu klastoja laboratorinius tyrimus, turėdami pareigą atlikti nuotekų kokybės monitoringą.

Be juridinio asmens, dar yra įtariami trys asmenys iš esmės tais pačiais straipsniais, bet manome, kad įtariamųjų ratas tikrai plėsis ir kitą savaitę jų turėtų būti daugiau“, – sakė G. Skersinskytė.

Įtarimai taip pat pareikšti operatoriui bei asmeniui, vadovavusiam nuotekų valykloje.

Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.

„Grigeo“ grupės prezidentas Gintautas Pangonis sakė, kad įmonėje atliktas tyrimas parodė, jog nuotekos iš tiesų patekdavo į Kuršių marias, tačiau tai esą buvo daroma per avarinį vamzdį ir jos buvo iš dalies išvalytos. G. Pangonis sakė, kad kol kas nežinoma, kodėl vamzdis buvo naudojamas ne pagal paskirtį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite